Yeşil coşku Kıbrıs’ın kuzeyinde dalga dalga büyüyor…

 Yeşil coşku Kıbrıs’ın kuzeyinde dalga dalga büyüyor… 

 
19 Nisan seçimlerine sayılı günler kala yeşil yolda daha da güçlü bir zafere doğru ilerleyen halkın coşkusu en küçük toplantıları bile mitinglere dönüştürmeye başladı…
 
 
Yeşil coşku çığ gibi
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler ‘in(CTP-BG) inşa ettiği Yeşil Yolda ilerleyen halk, bu ilerleyişin yarattığı coşkuyu da çığ gibi büyütüyor. 19 Nisan seçimlerine sayılı günler kala yeşil yolda daha da güçlü bir zafere doğru ilerleyen halkın coşkusu en küçük toplantıları bile mitinglere dönüştürmeye başladı…
Girne’de bugün gerçekleşen bildiri dağıtımı da bir anda yeşil coşkunun doruğa ulaştığı mitinge dönüştü. CTP-BG Girne adaylarına sloganlarla eşlik eden büyük bir kalabalık bir türlü dağılmak, mitinge dönüşen eylemi sonlandırmak istemedi.
Coşkulu kalabalık “Kıbrısta barış engellenemez”, “Yeşil yolda ilerle”, Girne yeşil yolda ilerliyor sloganları” ile Girne sokaklarında ilerleyerek, Girne’nin de tüm Kuzey Kıbrıs gibi yeşil yolda İlerleyeceği mesajını verdi.
 
CTP-BG Girne milletvekili adayları, Genel Sekreter ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, Girne İlçe Başkanı ve Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP Kadın Kolları Başkanı Emel Kişi, Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek mitinge dönüşen bildiri dağıtımına katıldı.
 
CTP BG Girne milletvekili adayları Girne Ziya Rızkı Caddesi ve Mete Adanır Caddesinde kalabalık bir ekiple bildiri dağıtımı yaptı.
Davullar, trampetler müzikler ve sloganlar eşliğinde yapılan bildiri dağıtımı, vatandaşların da katılımıyla dev bir kalabalığa dönüştü. Vatandaşların yoğun ilgisi ile devam eden etkinlik 11:00’da Girne Belediyesi önünde başladı ve 12:30’da CTP Girne İlçe Merkezi önünde tamamlandı.
 
Mitinge dönüşen yürüyüş sonrasında CTP-BG Girne İlçe Merkezi önünde toplanan coşkulu kalabalığa hitap eden CTP-BG Girne Seçim Bürosu Başkanı Salih Usar, “Bu kalabalık, bu coşku, bu kararlılık, Girne’nin de tüm Kuzey Kıbrıs gibi yeşil yolda ilerleme kararlılığının bir kanıtıdır. CTP-BG, birlikte inşa ettiğimiz yeşil yolda ilerleyen halkın desteğiyle 19 Nisan’da çok daha güçlü bir zafer kazanacaktır.” dedi.
 
Mitinge dönüşen bildiri dağıtımından sonra CTP-BG’li gençler Girne’de dev bir motor konvoyu gerçekleştirdi.
Girne’ye coşkulu saatler yaratan etkinlikte gençler Girne’nin yeşil yolda ilerlediğini bir kez daha vurgulamış oldu.