CTP-BG Lefkoşa İlçesi Mesarya Bucak binasının açılışı mitingleri aratmayacak bir şölenle gerçekleşti…

 CTP-BG Lefkoşa İlçesi Mesarya Bucak binasının açılışı mitingleri aratmayacak bir şölenle gerçekleşti… Mitingde toplanan binlerce kişiye hitap eden CTP-BG genel Başkanı Soyer halkın ilerlemesinin durdurulamayacağını vurguladı…

 
“Halk geri vitesi çıkarıp attı”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Lefkoşa İlçesi’nin düzenlediği Mesarya Bucak örgütü binası açılış şöleni binlerce kişinin katılımıyla tam bir mitinge dönüştü. CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, geri vitesi hayatından çıkarıp atan Kıbrıs Türk halkının ilerlemesini durdurmaya hiçbir gücün yetmeyeceğini vurguladı.
 
CTP-BG Mesarya Bucak Örgüt binasının açılışı, çok kalabalık bir halk kitlesi yanında CTP-BG Genel başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları ve CTP-BG Lefkoşa İlçesi yönetici ve üyelerinin katılımıyla dün akşam Cihangir’de gerçekleşti. Cihangir girişinde yer alan Bucak binasının açılışında Alkapon da müzikleriyle yeşil yol gönüllülerini coşturdu.
Yağmura rağmen miting mekânını dolduran binlerce kişiye CTP-BG Lefkoşa adayların tanıtımı da yapıldı.
 
Sağanak yağmura rağmen aday tanıtımı için Lefkoşa ve civar köylerde toplanan vatandaşlar uzun konvoylar oluşturarak Cihangir’de CTP-BG’lileri bekleyen vatandaşlarla buluştular.
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer aday tanıtımı sonrası yaptığı konuşmada, halklın CTP-BG’ye gösterdiği bu ilgi ve coşkuyu gördükçe 19 Nisan seçimlerine girerken koydukları 25 artı hedefini yakalamış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve geceye katılan herkese teşekkür etti.
 
Konuşması sık sık “Geri Dönme İlerle” ve “Kıbrısta Barış engellenemez” sloganlarıyla kesilen Soyer Geçmişte yapılan korku ve tehdide dayalı siyasetin bu ülkede artık olamayacağını söyledi. Başbakan Soyer, “Halk geri vitesi çıkardı. İlerliyor. İlerleyecek. Durduramayacaklar. Hala insanları korkutmaya çalışıyorlar. Geliyoruz diyorlar. Nereye geliyorsunuz? Bu halk buna izin vermez.” şeklinde konuştu.
 
UBP Kurultayından bir gün önce Güneş Gazetesinin yaptığı manşeti de vatandaşlara hatırlatan Soyer, “Miadı Doldu manşeti attılar. Biz söylemedik. Kendileri yazdılar. Kendileri bile farkındayken, bu halk nasıl farkında olmasın” diyerek,  “miadı dolan sadece başkanları değil, düşünceleriyle, yaptıklarıyla, yapmaya çalıştıklarıyla, modası geçmiş, korkuya dayalı bir siyasetin temsilcileri olarak hepsi miadını doldurdu. Halk da bunun farkında. Gerekli cevabı da 19 Nisan’da alacaklar. CTP-BG 25 artı ile geliyor. Durduramazsınız. Durduramayacaksınız. Bu halkın artık geri vitesi yok. İlerlemeye devam edecek.” diye konuştu.