Kıbrıs’ın kuzeyi bugün yeşile büründü… Tüm ilçeler gibi Güzelyurt’ta da bu sabah gerçekleştirilen yeşil yürüyüş tam bir gövde gösterisine dönüştü…

 Kıbrıs’ın kuzeyi bugün yeşile büründü… Tüm ilçeler gibi Güzelyurt’ta da bu sabah gerçekleştirilen yeşil yürüyüş tam bir gövde gösterisine dönüştü… 

 
 
Yürüyüşe katılan CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer bu ilerleyişin artık durdurulamayacağını vurguladı…
 
Hedefe az kaldı!
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG)  Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, halkın yeşil yolda ilerleyişini durdurmaya artık hiçbir gücün yetmeyeceğini vurguladı. Bugün Kıbrıs’ın kuzeyi yeşil yolda ilerleyen CTP-BG’lilerin mitinglere dönüşen bildiri dağıtımlarıyla tümüyle yeşile büründü.
 
CTP-BG Güzelyurt milletvekili adayları da bugün büyük bir kalabalık eşliğinde Güzelyurt çarşısında yürüyüş gerçekleştirdi.
 
CTP-BG genel Başkanı Başbakan ferdi sabit Soyer’in de katıldığı yürüyüşe partililere sempatizanlar ve halkla birlikte CTP-BG Milletvekili adayları; Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fatma Ekenoğlu, İçişleri Bakanı Özkan Murat,  Ramadan Gilanlıoğulları, Mehmet Taylan Özgeç, Mehmet Çağlar, Osman Bican da yer aldı.
 
Terminal önünde sabah saat 10.00 da toplanan bin civarında kalabalık bir topluluk Güzelyurt’taki Ecevit Caddesi üzerinden yeşil yürüyüş gerçekleştirdiler.
 
Sloganlar eşliğinde yürüyüşü sürdüren CTP-BG genel Başkanı, Başbakan Soyer’in eşlik ettiği CTP-BG’liler geçtikleri her yerde sevgi gösterileri ve alkışlarla kucaklandı.
 
Çarşıda vatandaşlarla sohbet eden Soyer ilçe örgüt binası önünde toplanan coşkulu halka hitaben yaptığı konuşmada, yeşil yolda ilerleyen halkın coşkusunun artık asla durdurulamayacağını vurguladı. Soyer, ne tehditler ne de gözdağı vermelerin artık işe yaramayacağını, Kıbrıs Türk halkının kararını verdiğini ve yeşil yolda hedefe ilerlediğini sözlerine ekledi.