Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi, geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı köy gezilerine devam ediyor. köy gezileri devam ediyor.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi, geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı köy gezilerine devam ediyor.  köy gezileri devam ediyor. 

 
CTP-BG Güzelyurt Milletvekilleri Mehmet Çağlar ve Fatma Ekenoğlu, İlçe Başkanı Vasfi Candan ile İlçe yöneticileri Ertan Adataş ve Tijen Yatmaz’dan oluşan CTP heyeti dün (5 Ağustos Çarşamba) Yayla’yı ziyaret etti.
 
Ziyarette vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden CTP-BG heyeti, Yayla köylülerinin sorunlarını dinlerken hükümet uygulamalarına yönelik görüş alış-verişinde bulundu ve siyasi gelişmelerle ilgili bilgi verdi.
CTP-BG heyeti yaptıkları konuşmalarda UBP hükümetinin seçim öncesinde halka verdiği sözleri tutmadığını,  uygulamalarıyla halkın boş vaatlerle kandırılmak istendiği ve insanların ümitlerinin boşa çıkarıldığının anlaşıldığı vurgulandı.
 
CTP-BG heyetine yoğun ilgi gösteren Yayla halkı da, UBP hükümetinin takkesinin yüz gün dolmadan düştüğünü ve herkesi hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.
Köyde gamini eziyetinin devam ettiğini, sulama sularındaki tuzluluk oranının hat safhaya vardığını belirten Yayla’lıCTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Telekomünikasyon Üst Kurulu oluşumunda keyfi kararlar alındığını vurguladı ve Bakanlar Kurulu’na çağrı yaptı
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Kutlay Erk, Telekomünikasyon Üst Kurulu’nun yeniden oluşumunda tüm yasa ve kuralların çiğnendiğini vurgulayarak, Derviş Eroğlu başkanlığındaki UBP Hükümetinin Bakanlar Kurulu ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy’u yasa ve kurallara uymaya çağırdı.
 
Telekomünikasyon Üst Kurulu oluşumunda yasaların üst üste çiğnendiğine işaret eden Erk, “Sayın Bakan, Yayın Yüksek Kurulu’na (YYK) gönderdiği 25 Haziran 2009 tarihli yazısıyla, Telekomünikasyon Üst Kurulu görev süresinin 2 Temmuz 2009 tarihinde sona ereceğini bildirmiş ve kurulun oluşumunu belirleyen Elektronik İmza Yasası’nın geçici 1(2) maddesine atıfta bulunarak yeni oluşturulacak kurulun bir üyesinin YYK tarafından kendi üyeleri arasından belirlenmesini talep etmişti. 
 
Ancak YYK Başkanı Sayın İlkay Diren’in 29 Haziran tarihli cevabi yazısında temsilcinin her zaman olduğu gibi YYK Başkanı olacağının bildirilmesine karşın Bakanlar Kurulu 1 Temmuz 22009 tarihli kararıyla oluşturduğu Üst Kurul’da YYK temsilcisine yer vermedi” dedi.
Kural tanımazlığın sadece bununla da kalmadığına işaret eden Erk, 93/2007 sayılı Elektronik İmza Yasası’nın Geçici 1. Maddesine göre Telekomünikasyon Üst Kurulu’nun 8 üyeden oluşması gerekirken yeniden oluşturulan kurulda sadece 5 üyenin bulunduğunu ayrıca, görev sürelerinin uzatılması gerekirken yeni görevlendirmeler yapıldığını belirtti. Erk, kurulun yeniden oluşumuyla ilgili karar metninde üye sayısının 8 olarak belirtilmesine karşın 5 kişinin görevlendirilmesinin ise devlet ciddiyetiyle bağdaşmadığını sözlerine ekledi.
 
Söz konusu atamada yasaların ardı ardına çiğnendiğini vurgulayan CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Eroğlu hükümetini yasalara saygılı olmaya davet ederek, “hükümetin yasalara aykırı bir şekilde hareket etmesi asla kabul edilemez. “Ben yaparım olur” mantığıyla yasa ve kuralları ayaklar altına alarak davranan Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümeti, bir kez daha gerçek yüzünü göstermiştir” dedi.
 lar su verdikçe, narenciye bahçelerinin daha kötü duruma geldiğini söylediler ve UBP hükümetini bu sorunu çözme yönünde ciddi bir şekilde çalışmaya davet ettiler.
 
Köy düğün salonunun on bir yıldan beri tamamlanamadığını ifade eden yurttaşlar, Güzelyurt Belediyesi’nin Yayla’ya daha çok ilgi göstermesini istediler.