Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi, geçtiğimiz ay içerisinde…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi, geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı köy gezilerine devam ediyor.  köy gezileri devam ediyor. 

 
CTP-BG Güzelyurt Milletvekilleri Mehmet Çağlar ve Fatma Ekenoğlu, İlçe Başkanı Vasfi Candan ile İlçe yöneticileri Ertan Adataş ve Tijen Yatmaz’dan oluşan CTP heyeti dün (5 Ağustos Çarşamba) Yayla’yı ziyaret etti.
 
Ziyarette vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden CTP-BG heyeti, Yayla köylülerinin sorunlarını dinlerken hükümet uygulamalarına yönelik görüş alış-verişinde bulundu ve siyasi gelişmelerle ilgili bilgi verdi.
CTP-BG heyeti yaptıkları konuşmalarda UBP hükümetinin seçim öncesinde halka verdiği sözleri tutmadığını,  uygulamalarıyla halkın boş vaatlerle kandırılmak istendiği ve insanların ümitlerinin boşa çıkarıldığının anlaşıldığı vurgulandı.
 
CTP-BG heyetine yoğun ilgi gösteren Yayla halkı da, UBP hükümetinin takkesinin yüz gün dolmadan düştüğünü ve herkesi hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.
Köyde gamini eziyetinin devam ettiğini, sulama sularındaki tuzluluk oranının hat safhaya vardığını belirten Yayla’lılar su verdikçe, narenciye bahçelerinin daha kötü duruma geldiğini söylediler ve UBP hükümetini bu sorunu çözme yönünde ciddi bir şekilde çalışmaya davet ettiler.
 
Köy düğün salonunun on bir yıldan beri tamamlanamadığını ifade eden yurttaşlar, Güzelyurt Belediyesi’nin Yayla’ya daha çok ilgi göstermesini istediler.