Dernek heyetini kabul eden CTP-BG Genel Başkanı Soyer,…

 Dernek heyetini kabul eden CTP-BG Genel Başkanı Soyer, “Eğer UBP bu insanları, seçim döneminde iş sözü verdiği başka insanları işe almak için işten atmışsa cinayet işlemiştir… Ekmek parasıyla oynayıp başkasına ekmek sağlamak, o ekmeği de zehir eder” şeklinde konuştu

 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Müze Dostları Derneği üyelerinin gasp edilen haklarının takipçisi olacaklarını kaydederek, Ulusal Birlik Partisi’ni (UBP) derneğe yönelik tutumu nedeniyle kınadığını vurguladı.
 
CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, 9 Haziran Salı günü sabah saat 10.00’da,  CTP-BG Genel merkezi’nde, UBP’nin hükümetteki icraatları çerçevesinde alınan ilk kararlardan bir sonucu işsiz kalan Müze Dostları Derneği’nden Dernek Başkanı Hasan Özdeş başkanlığındaki heyeti kabul ederek görüştü.
 
UBP’NİN PROPAGANDASI İLE UYGULAMALARI FARKLI
Kabulde konuşan Müze Dostları Derneği Başkanı Hasan Özdeş, seçim öncesinde dernek üyelerine özlük hakları verileceği, istihdam edilecekleri sözü veren UBP’nin propaganda dönemindeki söylemleri ile şimdiki uygulamalarının farklı olduğunu kaydederek, “UBP’nin bugüne kadarki tavrı hep bu oldu. Süslü sözlerle insanları kandırdı” şeklinde konuştu. UBP’nin ilk günah keçisi olarak derneği seçtiğine işaret eden Özdeş, derneğin 1999 yılında UBP-TKP koalisyon ortaklığı döneminde kurulduğuna işaret ederek, Dernekten 2004 yılından itibaren, dönemin Turizm Bakanı Serdar Denktaş’ın inisiyatifiyle hizmet alımının başlatıldığını kaydetti.
 
Başsavcılığın da UBP’nin isteği doğrultusunda görüş bildirdiğini ileri süren Özdeş, “Çünkü Savcılığın dediği gibi devlette istihdam söz konusu hiç olmadı. Turizme daha iyi hizmet edebilmek için bizden hizmet alımı şeklinde katkı istenmişti” dedi. Özdeş, üyelerinin CTP’den intikam almak pahasına işsiz bırakıldıklarını sözlerine ekledi.
 
 
SOYER: OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
 
CTP-BG Başkanı Ferdi Sabit Soyer ise Dernek üyelerinin büyük bir haksız uygulamayla karşı karşıya olduklarına işaret ederek, “olayın takipçisi olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.
 
Dernek üyeleri arasında 1999, 2001, 2004 ve 2007’de hizmet vermiş kişiler olduğuna işaret eden Soyer, derneğin turizme büyük bir katkıda bulunduğunu kaydetti. Görevde bulunduğu süre içersinde turizme hizmet veren Müze Dostları Derneği üyelerinin hiçbir özlük haklarının bulunmadığını görmesi üzerine bu kişilerin devlet işçileri gibi toplu sözleşmeye tabi olmaları için çalışma başlatılmasını istediğini ifade eden CTP-BG Genel Başkanı Soyer, “UBP hükümetinin göreve gelir gelmez takındığı bu tavır kabul edilemez. Doğru bir tavır değildir ve şiddetle kınıyoruz” dedi.
 
Özdeş’in, insanların CTP’den intikam almak pahasına işsiz bırakıldıkları şeklindeki ifadesine işaret ederek, “ancak CTP hiçbir dönemde Turizm Bakanlığı’nda görev almadı; dolaysıyla da bu bakanlıktaki istihdamlar konusunda söz sahibi olmadı” hatırlatmasında bulunarak “Ancak öğrendik ki bazı UBP’liler burada çalışan insanlara giderek istihdam sözü vermişlerdir. Bu sözleri verenlerin iş başına gelince ikiyüzlü bir şekilde davranmaları son derece düşündürücüdür. Bu davranışı kınıyoruz ve konuyla ilgilenmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.
 
 
“EKMEK PARASIYLA OYNAYIP BAŞKASINA EKMEK SAĞLANMAZ”
 
“Eğer iktidar iş vaadinde bulunduğu başka kişilere yer açmak için sizleri işten durdurmuşsa cinayet işlemiştir” diye de konuşan CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, bu konudaki iddialara da işaret ederek,  “Ekmek parasıyla oynayıp başkalarına ekmek sağlamak ekmeği de zehir eder. Öte yandan sizlerin bunca yılda edindiğiniz bilgi birikimini bir kenara itip sil baştan başlamak büyük bir yanlıştır” dedi.