CTP-BG Girne milletvekili adayları Geçitköy ve Karşıyaka’ya düzenledikleri ziyaretlerde UBP’nin iktidarları döneminde Kıbrıs

 CTP-BG Girne milletvekili adayları Geçitköy ve Karşıyaka’ya düzenledikleri ziyaretlerde UBP’nin iktidarları döneminde Kıbrıs Türk halkını dünyadan soyutladığına dikkat çekerek vurguladılar:

 
Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne milletvekili adayları, geriye dönüşün, Kıbrıs Türk halkının dünyadan soyutlandığı, anayasal haklarının gasp edildiği eski mağara düzenine dönüş anlamına geleceğini vurguladılar.  
 
CTP-BG Girne milletvekili adayları dün akşam (11 Mart Çarşamba) Geçitköy ve Karşıyaka köylerini ziyaret ettiler. Ziyaretlerde köylerdeki vatandaşlarla bir araya gelen adaylar, CTP-BG’nin hükümet dönemindeki hizmetlerini ve bundan sonra yapacaklarını anlatarak, geriye dönüşün, tüm olumlu gelişmeleri de ters çevireceğini belirttiler.
 
KALYONCU: CTP-BG KIBRIS TÜRK HALKINI DAHA DA İLERİYE TAŞIYACAK
 
Ziyaretlerde söz alan CTP-BG Genel Sekreteri, Girne milletvekili ve milletvekili adayı Ömer Kalyoncu, “CTP-BG ne yaptı” sorusuna verilecek yanıtlarda reformların yer aldığını söyledi. CTP-BG’nin halkın elinden alınmaya çalışılan referandum hakkını geri aldığını, yapılan referandumla Kıbrıs’ta iki toplumun eşit yaşadığının tescillendiğini anlatan Kalyoncu, sosyal ve ekonomik konularda atılan adımlara da değinerek, Kıbrıs Türk halkının refah seviyesinin, sosyal güvencesinin CTP-BG döneminde kıyas kabul etmeyecek şekilde arttığını vurguladı.
 
Kalyoncu, iddiaların aksine üretim, ihracat ve turizm gelirlerinin arttığını söyleyerek bu sözlerini istatistikî verilerle destekledi.
Bir zamanlar mahrumiyet bölgesi olarak kabul edilen Karpaz’da şimdi yolu yapılmamış bölge kalmadığına işaret eden Kalyoncu, 19 Nisan’da CTP-BG’nin sandıktan birinci parti olarak daha da güçlü bir şekilde çıkacağını ve Kıbrıs Türk halkını bugün bulunduğu yerden de ileriye taşıyacağını sözlerine ekledi.
 
SINAY: GELECEĞİMİZ ÇÖZÜMDE
 
CTP-BG Girne milletvekili ve milletvekili adayı Abbas Sınay da CTP-BG’nin öncülüğünü yaptığı evet kampanyasının kazanması sonucu tüm dünyanın eşit bir halk olarak Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklerin varlığını kabullendiğinin altını çizdi ve “Eroğlu Ankara’dan başka bir yer olduğunu bilmiyordu. Devletten devlete çözüm yoksa ben masada yokum diyordu. UBP’nin bize vaad ettiği mağra düzenidir. 2009 yılı sonunda bir çerçeve anlaşması olması bekleniyor. Bizim geleceğimiz çözümdedir, çözümü CTP-BG’den başka biri yapamaz.” dedi.