Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer dün (11 Mart Çarşamba) Lefke’deki sivil …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer dün (11 Mart Çarşamba) Lefke’deki sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek yöneticileri ile görüştü. 

 
Lefke’nin genel durumu ile ilgili olarak sivil toplum örgüt yöneticileri ile görüş alış verişince bulunan Soyer, CTP-BG’nin hükümette olduğu süre içerinde Lefke’ye yatırımların artarak sürdüğünü söyledi.
 
Soyer temasları çerçevesinde önce Lefke Türk Spor kulübü yöneticileri ile bir araya geldi. Daha sonra Lefke Çevre Koruma Derneği ve Çevre Koruma Vakfı’nı ziyaret eden CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, son olarak da Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı ile Denizli Spor Kulübünü ziyaret etti.
Soyer bu örgütlerde yaptığı temaslarda her alanda yatırım yapmayı gözettiklerini ve bunun artarak sürdüğünü kaydederek, büyük önem verdikleri Lefke ve Güzelyurt bölgelerine yardım ve yatırımların hız kesmeyeceğini sözlerine ekledi.