CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan UBP hükümetinin birçok alanda verdiği sözleri …

 CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan UBP hükümetinin birçok alanda verdiği sözleri yerine getirmediğini kaydederek narenciye üreticilerini de oyalamaya çalıştığını vurguladı

 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan, 19 Nisan seçimlerinden sonra işbaşına gelen UBP hükümetinin mazeret üretmeyi sürdürdüğünü birçok alanda verdiği sözleri yerine getirmediğini kaydederek, “UBP hükümeti narenciye üreticisini de ortada bıraktı” dedi.
Yedi aydan beridir devlete sattığı narenciye ürününün bedelini alamayan narenciye üreticilerinin isyan içerisinde olduğunu kaydeden Candan, “Bölgemiz Güzelyurt için önemli bir geçim kaynağı olan narenciye ve narenciye üreticileri UBP’nin bir üvey evladı gibi,” ifadelerini kullandı.
 
Candan CTP Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Narenciye Üretici Birliklerinin bu konuda verdiği kararlı sese ve eylem uyarılarına karşın UBP Hükümeti somut ve olumlu bir adım atacağına, üreticiye yönelik bir oyalama taktiği içine girmiştir. İçinde bulunduğumuz dönem, narenciye bahçelerinin en çok bakım ve masrafa gereksinim duyduğu bir dönemdir. 
 
Verdiği ürünün parasını alamayan narenciye üreticisi, bahçelerini gelecek sezona hazırlama için akla karayı seçmektedir.
  
Bu nedenle UBP Hükümetini bir kez daha uyarır, bu konuda eylem hazırlığında olan narenciye üretici birliklerinin yanında olduğumuzu bildirir ve UBP Hükümetini bir an önce narenciye ürün paralarını ödemeye davet ederiz.”