Lefkoşa belediye meclis üyesi, yazar ve siyasetçi Barış Burcu, Kıbrıs sorunuyla ilgili…

 Lefkoşa belediye meclis üyesi, yazar ve siyasetçi Barış Burcu, Kıbrıs sorunuyla ilgili master tezini 8 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de parti merkezinde ziyaret ettiği Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler  (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer’e sundu.

 
Ziyaret sırasında konuşan CTP-BG Genel Başkanı Soyer, Barış Burcu’nun yaşamının her evresinde çözüm ve Kıbrıs Türk halkının barış sürecine gerek düşünce gerekse eylemleriyle katkıda bulunan değerli bir kişi olduğuna dikkat çekti.
 
Burcu’nun çalışmasının son derece önemli olduğunu ve böyle bir çalışmanın kendilerine sunulmasından duyduğu mutluluğu dile getiren CTP-BG Genel Başkanı, “düşünce üreten insanlarımız olduğu sürece Kıbrıs Türk halkının önünün açık olacağını vurguladı.
Barış Burcu ise kişisel donanımını hem okul hem de alaylı olarak içerisinde yer aldığı ortamlara borçlu olduğuna işaret ederek, “Bu sabah, içerisinde yer aldığım TDP’yi de ziyaret etmiştim. CTP’yi de aynı vefa duyguları ve samimi duygularımla ziyaret ediyorum. Bir zamanlar katkı koyduğum ve okul saydığım CTP’nin katkıları çalışmalarıma yararlı olmuştur” şeklinde konuştu.