CTP-BG Lefkoşa İlçesi Genişletilmiş İlçe Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi…

 CTP-BG Lefkoşa İlçesi Genişletilmiş İlçe Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi…

 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi tarafından d22 Temmuz Çarşamba günü saat 19.30’da KTAMS toplantı salonunda gerçekleştirilen Genişletilmiş İlçe Meclisi Toplantısından siyasi gelişmelerle parti çalışmaları yanında CTP-BG ile ilgili olarak basında yer alan haber ve iddialar değerlendirildi.
 
CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer’in de katıldığı toplantıya CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü Yönetim kurulu üyeleri, CTP-BG Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, Lefkoşa İlçe Örgütü üyeleri katıldı.
CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih toplantının başında gerçekleştirdiği açılış konuşmasında CTP-BG Lefkoşa İlçesi faaliyetleri, geleceğe yönelik planlamalarla ilgili bilgi verdi.
 
CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ise konuşmasında dünyada yaşanmakta olan global krize işaret ederek, krizin Kıbrıs’ı da etkilediğini, Kuzey Kıbrıs’ta bu yıl ithalatta %45, ihracatta ise %40 civarında bir gerileme olduğunu kaydetti. Yaşanmakta olan olumsuz ekonomik gelişmelere bağlı olarak bu yıl büyümenin duracağı, devlet gelirlerinde ise azalmalar olacağına dikkat çeken Soyer, UBP hükümetinin ise ekonomik sıkıntılar sonucunda vatandaşların üzerindeki baskıları artıracağı uyarısında bulunarak, “Ekonomik kriz gerek güney gerekse kuzeyde tehlikeli gelişmelere neden olabilir. Parti olarak en geniş kesimleri çözüme yönlendirme konusunda çalışmalar yapmalıyız. Federal bir Kıbrıs’ı ileriye götürebilmek için Rum tarafı ile ortak noktada buluşabilmeliyiz. Hedefimiz yılsonuna kadar referanduma gitmektir” şeklinde konuştu. Çözüm karşıtı güçlerin referanduma karşı harekete geçtiklerinin de altını çizen Soyer, çözüme yönelik çalışmaların bu çerçevede büyük önem taşımakta olduğunu bir kez daha vurguladı.
 
Önümüzdeki yıl Cumhurbaşkanlığı ve yerel yönetim seçimlerinin de gerçekleşeceğini anımsatan CTP-BG Genel Başkanı, bu seçimlerde her ne kadar yargılanmakta olsa bile “Ergenekon’un” da varlığını hissettireceğini kaydederek, çabaların yoğunlaştırılmasının gerekliliğini belirti.
 
Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) seçimler öncesinde halka verdiği sözlerin tam tersine icraatlarda bulunmakta olduğuna işaret eden Soyer, “CTP 13 maaşların kaldırılması ve emekli maaşlarından vergi alınmasına şiddetle karşıdır… Kıbrıs Türk halkı olarak ekonomik paketimizi biz kendimiz hazırlamalıyız. Hiçbir zaman parayı verenin düdüğü çaldığını kabul etmeyiz” dedi.
 
Toplantıda yapılan konuşmalarda UBP’nin icraatları değerlendirilirken, basında CTP-BG aleyhinde ortaya atılan asılsız iddialar da gündeme getirilerek daha önce kamuoyuna yönelik olarak da yapılan açıklamalar çerçevesinde üyelere bilgi verildi.