CTP-BG Güzelyurt İlçesinden bir heyet Gayretköy’ü ziyaret etti…

 CTP-BG Güzelyurt İlçesinden bir heyet Gayretköy’ü ziyaret etti…

 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe örgütünden bir heyet, dün (22 Temmuz Çarşamba) Gayretköy’ü ziyaret ederek buradaki vatandaşlarla bir araya geldi.
Heyette CTP-BG Güzelyurt İlçe başkanı Vasfi Candan, CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu, yönetim kurulu üyesi Ertan Adataş yer aldı.
 
Vatandaşların yoğun bir ilgisi ile karşılaşan CTP-BG heyetine Gayretköylüler sıkıntılarını aktardı. Gençlerin işsizlikle boğuştuğunu aktaran köylüler, bugüne kadar gençlere kırsal kesim arsası verilmemesini eleştirdiler ve üvey evlat muamelesi gördüklerini kaydettiler.
 
Sıklıkla sınır köyünde yaşamanın zorlukları ile karşılaştıklarını, güvenlik nedeni ile bahçelerinde geç saatlere kadar çalışamadıklarını ifade eden köylüler, bağlı bulundukları Güzelyurt Belediyesinden yeterli ilgi ve desteği görmediklerini de sözlerine eklediler. 
 
Bunca yıldır yaşadıkları sorunların UBP Hükümeti ile çözülemeyeceğinin artık belli olduğunu söyleyen köylüler’’ Artık anladık ki Kıbrıs sorununun çözümünden başka çaremiz yoktur’’dediler.    
 
CTP-BG yetkilileri de köyde gördükleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek yaşanan sıkıntıların kökeninde Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün yattığını söylediler ve köylülerden Talat-Hristofyas görüşmelerine destek vermelerini istediler.