CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, UBP’nin sahte anket oyunuyla hava yaratmaya …

 CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, UBP’nin sahte anket oyunuyla hava yaratmaya çalıştığını, ancak bir kez daha çuvalladığını vurguladı. Kalyoncu, Kıbrıs gazetesi adına yapıldığı iddia edilen araştırma sonuçlarının aynı gün UBP’nin yayın organı Güneş gazetesinde çıktığına dikkati çekti ve “Nasıl olur da Kıbrıs gazetesi kendi yaptırdığı araştırmayı başka bir gazeteye verir?” sorusunu gündeme getirdi.

 
 
 
Sahte anket UBP’ye ait
 
Kalyoncu: “Bunu daha önce de denediler. Önce Güneş’te yayımladılar, kimse inanmadı. Sonra Kıbrıs gazetesinde çıkardılar. Herkes güldü. Bu sefer her iki gazetede, aynı gün yayımladılar. Bu bir UBP anketidir ve uydurmadır. Hedef manipülasyonla hava yaratmak, Kıbrıs’ta çözüm ve AB sürecini sekteye uğratmaktır. Kıbrıs Türk halkı bu tür oyunlara en güzel yanıtı 19 Nisan’da sandıkta verecektir.”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 19 Nisan seçimlerine dönük manipülasyonla bir hava yaratmaya çalıştığını ve bu yönde bir kısım medya oyunları oynadığını belirtti. Bir ay önce olduğu gibi Kıbrıs gazetesinin bir kez daha bu oyuna alet edildiğini vurgulayan Kalyoncu, “Kıbrıs gazetesi adına yapıldığı açıklanan bu araştırmanın aynı gün UBP’nin yayın organı Güneş gazetesinde de çıkması her şeyi izah etmektedir. Bu anket UBP’nindir ve uydurmadır” dedi.
 
CTP-BG Genel Sekreteri Kalyoncu, bugün hem Kıbrıs gazetesinde, hem de Güneş gazetesinde yayımlanan anket sonuçlarının seçmeni bir yerlere kanalize etmeyi amaçladığını vurguladı.
“Bütün veriler, bütün araştırmalar ve sokağın nabzı halka sunulan bu uyduruk rakamların tersini işaret etmektedir” diyen Ömer Kalyoncu, seçmeni yanıltmaya kalkışanların 19 Nisan akşamı çıkacak sonuçlardan sonra halktan özür dilemek zorunda kalacağını belirtti.
Günlerdir CTP-BG’nin Kıbrıs gazetesine “anketi yayımlamaması” yönünde baskı yaptığı yönünde bir yaygara koparıldığını anımsatan Kalyoncu, bu argümanı dile getirenler ve özellikle üyelerinin parasını kullanarak gazete ilanı verenlerle ilgili yorumu kamuoyuna bıraktığını söyledi.
 
Kıbrıs Türk seçmeninin bu tür oyunlara ve manipülasyonlara kanmadığını anlatan CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, “Herkes de biliyor ki bu seçim Kıbrıslı Türklerin ileriye mi yoksa geriye mi gideceği açısından son derece önemli bir dönüm noktası olacaktır. Bütün hedef ‘çözüm ve AB ile ilerleme’ vizyonunu tersine çevirmektir. Bunu yapmak ve halkımızı karanlık günlere geri götürmek için ittifak içinde olan güçlere en güzel yanıtı halkımız 19 Nisan günü sandıkta verecektir” şeklinde konuştu.