Lefkoşa’da yeşil coşkusu her yerde…

 Lefkoşa’da yeşil coşkusu her yerde… CTP-BG’nin dün akşamüzeri Dereboyu’nda gerçekleştirdiği yeşil yürüyüş yeşile sevdalı binlerce Lefkoşalının katılımıyla coşku dolu karnavala dönüşürken bu sabah Gönyeli’de gerçekleştirilen yürüyüşle Gönyeli yeşerdi… “CTP-BG yine iktidar olacak, UBP ise muhalefete mahkûmdur” diye konuşan CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Soyer ekledi:

 
“Esas anket 19 Nisan’da”
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi’nin düzenlemiş olduğu Dereboyu Yürüyüşü miting havasında geçti. Kuğulu Park’ta toplanan binlerce CTP-BG’li ellerinde yeşil ve beyaz balonlar ve CTP-BG bayrakları ile birlikte Kuğulu Parktan yürüyerek Dereboyundaki CTP-BG Lefkoşa İlçe Binasına kadar yürüdü.
Sloganlar atarak yürüyen CTP-BG’liler Köşklüçiftlik İrtibat Bürosu önünde toplandılar.
 
Kalabalığa hitaben bir konuşma yapan CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer, “İnanç ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. CTP-BG yine iktidar olacak, UBP ise muhalefete mahkûmdur” diye konuştu.
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Soyer’in konuşması sık sık sevgi gösterileri tezahürat ve sloganlarla kesildi. Konuşmanın ardından CTP-BG’liler Dereboyu Caddesi boyunca yürüyerek CTP-BG Lefkoşa İlçe Binası önüne kadar geldiler. Yol boyunca “Kıbrıs’ta Barış Engellenemez” ve “Durmak Yok İleri” sloganları atılan yürüyüş CTP-BG Lefkoşa İlçe Binası önünde sona erdi.
 
 
GÖNYELİ YEMYEŞİL OLDU
 
Bu sabah ise Gönyeli girişinde toplanan CTP-BG’liler ellerinde yeşil ve beyaz balonlar ve CTP-BG bayrakları ile birlikte Gönyeli Kiler Market önünden CTP-BG Gönyeli Ocak Örgütüne kadar yürüdüler.
 
Yol boyunca “Kıbrıs’ta Barış Engellenemez” ve “Durmak Yok İleri” sloganları atan CTP-BG’lilere CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer’de eşlik etti. Örgüt Binası önünde kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Başbakan Soyer, gazetelerde yayınlanan anketlere gönderme yaparak “esas anket 19 Nisan günüdür. Şimdi bu anketleri ortaya atanlar o zaman ne diyecekler, çok merak ediyorum. CTP-BG 19 Nisan seçimlerinden de 25 artı ile 1. parti çıkacaktır.” şeklinde konuştu.