CTP-BG Lefkoşa İlçesi dayanışma yemeği bir zafer şöleninin provasına dönüştü… CTP-BG Genel Başkanı …

 CTP-BG Lefkoşa İlçesi dayanışma yemeği bir zafer şöleninin provasına dönüştü… CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, korkuya dayalı propaganda yaparak ilerleyenlerin önüne set çekebileceklerin hüsrana uğrayacağını vurguladı… Soyer, yeşil yolda ilerleyen halkın kuru gürültüye pabuç bırakmayacağını söyledi

 
“İlerlemek yürek ister, o yürek bu halkta var”
 
 
“Sağda solda insanlara diyorlar ki ‘ayağını denk al geliyoruz. Nereye geliyorsun? Dikkat edin korkuya dayalı bir propaganda yapmaya çalışıyorlar. Onlara buradan şunu söylüyorum. Sizin feriştahınız çift kanatla uçarken yıldıramadınız bizi…
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, yüreklerinde sevgi yerine korku taşıyanların halka, “ayağınızı denk alın biz geliyoruz” şeklinde tehditler savurduğuna dikkat çekerek, “feriştahınız gelse bizi yıldıramaz” dedi. Soyer, bugün yeşil yolu inşa ederek hep birlikte CTP-BG ile ilerleyen halkın geçmişte de tehditlerden yılmadığı gibi şimdi de yılmayacağını vurguladı ve “ilerlemek yürek ister! O yürek bizde var” dedi.
 
CTP-BG Lefkoşa İlçesi’nin düzenlediği dayanışma yemeği dün akşam Girne’deki Acapulco Tatil Köyü’nde gerçekleşti. Lefkoşa ilçesine bağlı tüm örgütlerin, Kadın Kolları ile Gençlik Örgütlerinin üyelerinin katıldığı gecede 2000’e yakın CTP-BG’li adeta 20 Nisan’ın zafer provasını gerçekleştirdi.
 
Geç saatlere kadar büyük bir coşku içerisinde geçen gecede “Birlik mücadele dayanışma’ sloganları, salonu çınlattı.
 
“İLERLEMEK YÜREK İSTER”
 
Gecede CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in yaptığı konuşma, var olan coşkuyu doruk noktasına taşıdı.
Konuşmasında Kıbrıs Türk halkının ilerlemesini hiçbir gücün durduramayacağını kaydeden Soyer, CTP-BG’nin aracındaki geri vitesi çıkarıp attığını söyledi.
 
Soyer sık sık alkışlarla kesilen sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şiarımız ilerleme olduğu için bizler de hep ileriye gideceğiz. Çözüme doğru, AB’ye doğru, Kıbrıs Türk Halkını Brüksel’de eşit düzeyde temsil ettirtmek için hep daha ileriye doğru yol alacağız. Bu yol sevgi yoludur, bu yol inanç yoludur, bu yol, dini, dili, ırkı, siyasi görüşü ne isterse olsun bütün insanlarımızı eşit olarak görme ve yaşatma yoludur; bu yol, yeşil yoldur! Bunu beraberce başaracağız.
 
1 Ocak 2004 den sonraki süreçte büyük ortak olarak görevdeyiz. Ne demek 1 ocak 2004 den sonra görevde olmak. Hani Lefkoşa’da yazın sıcağı her tarafı kavurur, asfalt bile erir ya…  Akşam olunca da pencereyi açarsınız serin bir hava pencereden içeri dolar ya… işte, göreve gelen CTP-BG, o antidemokratik uygulamaların; insanların gözlerinin içine bakaraktan ‘sinek gibisiniz, hainsiniz’ diye konuşanların yarattığı o bunaltıcı, kavurucu atmosferde Lefkoşa’nın serin esintisi gibi insanımızın yüreğine demokrasi esintisi oldu.
Sağda solda insanlara diyorlar ki ‘ayağını denk al geliyoruz’. 
 
Nereye geliyorsunuz? Dikkat edin korkuya dayalı bir propaganda yapmaya çalışıyorlar. Onlara buradan şunu söylüyorum. Sizin feriştahınız çift kanatla uçarken yıldıramadı bizi. Şimdi, demokrasinin bu özgür ortamında insanlara baskı yaparak, yüreklere korku ve dehşet salarak bir yerlere gelmek istiyorsunuz.  Kıbrıs Türk Halkı bunları çoktan aştı. İlerledi. Gelişti ve Türkiye’nin AB önündeki engelleri de aşarak bu bölgeye barışın, huzurun ve istikrarın gelmesi için bu yolu hep birlikte yürüdü.  Yolumuzu yürümeye devam edeceğiz. Kuru gürültüye pabuç bırakmadan ilerleyeceğiz… Çünkü İlerlemek yürek ister, o da bizde, bu halkta var!”