Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele bölgesi adayları dün, Büyükkonuk, Yedikonuk Ziyamet…

 Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele bölgesi adayları dün, Büyükkonuk, Yedikonuk Ziyamet köylerini birer birer dolaşarak halkla kucaklaştı.

 
CTP-BG İskele adayları Önder Sennaroğlu, Hüseyin Mülazim, Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları, Hürrem Tulga ve Mehmet Ceylanlı dün öncelikle Büyükkonuk ve Yedikonuk’taki okulları, esnafı ve kahvehaneleri ziyaret ederek halk ile bir araya geldiler. Sohbet ettikleri insanlara yeşil yolda hep birlikte daha da ileriye gitmenin halkı bugün bulunduğu yerden alarak ekonomik açıdan refaha ulaşmış, barışa çözüme ulaşmış bir noktaya taşıyacağını anlatan adaylar, bu köylerdeki ilkokullara ise top armağan ettiler.
 
Aynı günün akşamı CTP-BG iskele bölgesi adayları Ziyamet’te bulunan iki köy kahvesini de ziyaret ettiler. Buralarda da köy sakinleri ile sohbetler edilerek yeşil yolda CTP-BG’nin hedefi anlatıldı, ayrıca Kıbrıs Sorunu ve tarımda yapılan gelişmeler konusunda vatandaşlar aydınlatıldı.
 
Bu sabah ise İskele İlçe merkezinde adaylar ile birlikte toplanarak merkezdeki tüm haneleri gezdi ve CTP-BG Genel Başkanı Başbakan ferdi Sabit Soyer’in halka hitaben yazdığı mektuplar ve adayları tanıtan broşürleri dağıttı.