CTP-BG Çatalköy Ocak örgütü dayanışma yemeğinde bir kez daha kararlılık vurgulandı…

 CTP-BG Çatalköy Ocak örgütü dayanışma yemeğinde bir kez daha kararlılık vurgulandı…

 
Yeşil yolda ilerleyiş durdurulamaz
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Çatalköy Ocak örgütünün düzenlediği dayanışma yemeğinde halkın yeşil yolda ilerlemesinin önünü hiçbir gücün engelleyemeyeceği vurgulandı.
 
CTP-BG Çatalköy Ocak örgütü dün Girne Malpas Otelde bir dayanışma yemeği düzenledi. Adayların moral depoladığı geceye kalabalık bir üye ve sempatizan topluluğu yanında CTP- BG Girne Milletvekili adayları CTP Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP kadın Kolları Başkanı Emel Kişi ve Milletvekili adayları Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı.
 
Adayların konukları selamladığı gecede Çatalköy Ocak Örgütü Başkanı Birtan Asker açılış konuşmasını yaptı ve Kıbrıs Sorununda yapılan görüşmeler çerçevesinde çözüme az bir zaman kaldığını ifade ederek, “hiçbir güç, çözüm ve barışa uzaman yeşil yoılun önünü tıkamaya yetmeyecektir” dedi.
 
Daha sonra konuklara seslenen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Salih Usar, yeşil yolun, Kıbrıs Türk halkının çözüme, demokrasiye ve Avrupa Birliğine olan inancı olduğunu vurguladı. “Bu yol sadece CTP-BG’nin değil  tüm Kıbrıs Türk toplumunun yoludur” şeklinde konuşan Usar, CTP-BG’nin  bugüne kadar başlattığı hiçbir işi yarım bırakmadığına işaret ederek, “Çözüm, AB, çağdaş ve demokratik ülke için, bu toplumu onu gerilere götürecek Denktaş Eroğlu zihniyetine  teslim etmeyecektir. 19 Nisan 2009 Milletvekilliği seçimlerinde hedefimiz 25 artıdır, Girne ‘de ise 5 milletvekilinden az kabulümüz değildir. Çalışmaya devam yeşil yolda ilerlemeye devam geriye dönmek yok, ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.