CTP-BG İskele İlçesi milletvekili adayları Sipahi ve Adaçay’daydı…

 CTP-BG İskele İlçesi milletvekili adayları Sipahi ve Adaçay’daydı…

 
“Hedef, Brüksel’de Kıbrıslı Rumlar kadar oy sahibi olacağımız bir çözümü gerçekleştirmek”
 
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi milletvekili adayları,  CTP-BG’nin Kıbrıs sorununa yönelik hedefinin, Kıbrıslı Türklerin Brüksel’de en az Kıbrıslı Rumlar kadar oy hakkına sahip olabileceği bir çözümü gerçekleştirmek olduğunu vurguladılar.
 
CTP-BG İskele İlçesi milletvekili adayları dün Sipahi ve Adaçay köylerini ziyaret etti. CTP-BG İskele İlçe yöneticileri yanında heyetinde yer alan adaylar, Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, milletvekili Mehmet Ceylanlı Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları ve Hürrem Tulga ziyaretler sırasında vatandaşlara hitaben yaptıkları konuşmalarda CTP-BG’nin kucaklayıcı olduğunu vurguladılar. Hala, olası bir çözümden sonra Türkiye kökenli vatandaşların geri gönderileceği yolundaki asılsız söylentilerle halkın yüreğine korku salmaya çalışanlar olduğunu vurgulayan adaylar, böyle bir durumun asla mümkün olmadığını vurguladılar.
 
CTP-BG’nin Kıbrıs sorunu ve çözüme yönelik vizyonu ile ilgili bilgi de aktaran adaylar, CTP-BG’nin Kıbrıs sorununa yönelik hedefinin, Kıbrıslı Türklerin Brüksel’de en az Kıbrıslı Rumlar kadar oy hakkına sahip olabileceği bir çözümü gerçekleştirmek olduğunu vurguladılar.
 
Adaylar bölgede devam eden ve proje aşamasındaki yatırımlara da işaret ederek, Karpaz ve iskele bölgelerinde yakında iki üniversitenin birden yükseleceğini, diğer yatırımlarla birlikte bölgedeki işsizlik ve istihdam sorununun tarihe karışacağını vurguladılar.