19 Nisan seçimleri yaklaşırken çözümsüzlüğü çözüm kabul ettiği gibi usulsüzlüğü de usul …

 19 Nisan seçimleri yaklaşırken çözümsüzlüğü çözüm kabul ettiği gibi usulsüzlüğü de usul haline getiren UBP, elinde tutuğu belediyelerin olanaklarını UBP’ye hizmet amaçlı kullanmaktan çekinmiyor.

 
Geçtiğimiz gün Çatalköy Belediyesi belediye araçlarını UBP konvoylarının hizmetine sunarken, Güzelyurt ve Lapta belediyeleri ise tüm olanaklarını UBP Genel Başkanı Derviş Eroğlu için Kalkanlı Tepebaşı arasındaki bölgede piknik düzenlemek için seferber eti.
Bugün gerçekleşecek olan piknik için belediyelerin araçları ve personeli dün gün boyu piknik yapılacak alanı süslerken, Güzelyurt Belediyesi ise kent sokaklarında anonslar yaparak halkı “UBP Genel Başkanı onuruna” yapılacak pikniğe katılmaya çağırdı.
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Başkanı Niyazi Düzgün bu yapılanın hem görevi hem de halkın parasını ve güvenini kötüye kullanma anlamına geldiğine dikkat çekerek, “UBP yine tüm yasa ve kural tanımazlığı ve ‘kazanmak için her ey mubahtır’ mantığıyla hareket ederek gerçek yüzünü bir kez daha sergilemiştir. UBP’ye piknik düzenlemek için yerel yönetimlerin, yani halkın parasını harcamaktan çekinmeyen bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz” dedi.