Soyer: “Anketçi gel Yeniboğaziçi’ne bak!”

 Soyer: “Anketçi gel Yeniboğaziçi’ne bak!”

 
Kitlesel gösterileri ve yoğun katılımlı mitingleriyle seçim propaganda sürecinin öncü partisi Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler, (CTP-BG), kilometrelerce uzanan konvoyu ve meydanlara sığmayan kalabalıkların katıldığı mitingiyle dün akşam Yeniboğaziçi’nde CTP-BG’yi kaybetmiş gibi gösterme çabasında olan sahte anketlere gereken yanıtı verdi.
Yeniboğaziçi meydanını dolduran kalabalığın mitinge damgasını vuran coşkulu sloganları baştan sona devam ederken, coşkulu kalabalık karşısında Soyer, “anketçi gel buraya bak!” diyerek anket yapanlara seslendi.
 
 
“ÇÖZÜM VE AB ÜYELİĞİNE GİDEN BU YOLDA İLERLEYİŞİMİZİ KİMSE ENGELLEYEMEZ”
 
 “İşte CTP işte iktidar”, “vur vur inlesin Eroğlu dinlesin”, “yaşasın CTP-BG” şeklinde sloganlar atan coşkulu kalabalığa hitap eden CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer, “Anketçi gel buraya bak!” diyerek başladığı konuşmasında, 19 Nisan’da CTP-BG’yi birinci parti olarak iktidar yapacak yeşil yolda ileriye doğru yürüyüşün devam edeceğini vurguladı. Soyer, Kıbrıs sorununu eşitlik temelinde çözerek AB’de tam üyeliğe gidilen bu yolda, UBP dahil kimsenin engel koyamayacağını kaydetti.
 
Soyer, G-20 zirvesinde dünyanın gelişmiş ülkelerinin bir araya geldiği ve küresel krizi konuşarak çözüm yolları aradığı ortamda, Kıbrıs Türklerinin, bu hareketin dışında kalamayacağını, dünyaya ayak uydurması gerektiğini işaret etti.
 
UBP’nin “çözümsüzlük çözümdür” siyasetinin Güney Kıbrıs’ın tek yanlı AB’ye üye olmasının yolunu açtığını hatırlatan Soyer, diğer tüm AB ülkeleriyle eşit oy ve söz hakkına sahip Kıbrıslı Rumlar gibi, Kıbrıslı Türklerin de yurtseverlik temelinde çözüm vizyonuyla Kıbrıs sorununu bitirerek, Brüksel’de eşit oy hakkına sahip olması ve AB’de tam üyeliğe gitmesi için yeşil yolda mücadelenin devam edeceğini belirtti.
 
AB ofisinin kuzey Lefkoşa’da açıldığını, ilişkilerin geliştirildiğini, AB müktesebatının 1000 sayfadan oluşan 25 faslının 12’sinde uyumlaştırmanın tamamlandığı bilgisini veren Soyer, 19 Nisan’dan sonra AB sürecini devam ettirerek, Kıbrıs Türklerinin ekonomisine daha fazla ivme kazandıracaklarını kaydetti.
 
UBP’nin yabancı ülkelerden çalışmaya gelecek kişileri asgari ücret ve sosyal sigorta kapsamından çıkaracağını ileri süren Soyer, “bu uygulamayla ortaya çıkacak haksız rekabet ortamında gençler nasıl iş bulacak. Bir diğer yanı sosyal sigortalar 1 yıl sonra çöker” dedi.
Soyer, 10 Nisan’da Lefkoşa’da yapılacak şölenle anketçilere şıkıdım şıkıdım yapacağız” diyerek, UBP’nin açık ara önde gösterilen anketlere de gönderme yaptı.