Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Girne İlçesi yönetim kurulu üyeleri dün 810 Mart Salı) gerçekleştirdikleri ziyaretle …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Girne İlçesi yönetim kurulu üyeleri dün 810 Mart Salı) gerçekleştirdikleri ziyaretle Esentepeli genç CTP üyesi ve sempatizanları ile bir araya geldi. 

 
Gençlerin yoğun katılımı ile burada bir toplantı gerçekleştiren CTP Gençlik örgütü Girne İlçesi yönetim kurulu üyeleri, 19 Nisan genel seçimlerine yönelik örgütlü çalışma ve hükümet icraatları ile ilgili konuları ele aldı.
 
UBP döneminde var olan sistemin çarpık olduğu ve CTP-BG hükümeti döneminde geçirilen birçok yasa ile sistemin iyileştiğini anlatan gençleri kamu hizmetine girebilmek için uygulamaya konan sınav sistemi ile de daha adil bir düzen oluşturulduğu vurgulandı.
Ülke gençliğinin önünün ancak Kıbrıs sorununun çözümü ve AB üyeliği ile açılabileceğine işaret eden gençler, bunu yapabilecek vizyona sahip partinin CTP-BG’den başkası olmadığının altını çizdiler.
 
Son 5 yıl içerisinde ekonomi ve eğitim sistemindeki düzelmenin de konuşulduğu toplantının sonunda gençler genel seçimlere yönelik örgütlü çalışma ve CTP-BG yi yeniden daha güçlü bir şekilde iktidara taşımak için söz verdi…