Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefke Bucak Örgütü Kongresi 14 Mayıs …

 Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefke Bucak Örgütü Kongresi 14 Mayıs Perşembe akşamı Lefke AKM’de gerçekleşti. 

 
CTP-BG Lefke Bucak örgütü üyeleri yanında CTP-BG Örgütlenme Sekreteri Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Niyazi Düzgün ve Güzelyurt milletvekillerinin de katıldığı kongrenin divan başkanlığını CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu yaptı.
 
Kongrenin açılışında üyelere hitaben bir konuşma gerçekleştiren CTP-BG Örgütlenme Sekreteri Özkan Yorgancıoğlu, tüm üyelerin bugüne kadar verilen mücadelelerde büyük emekler ortaya koyduğuna dikkat çekerek, bundan sonra da çalışmaların emekleri katlayarak sürdüreceklerini vurguladı.
 
Önümüzdki yıl Cumhurbaşkanlığı ve yerel yönetimler için seçimler bulunduğunun altını çizen Yorgancıoğlu, Güzelyurt Lefke örgütleri dahil, partinin tüm örgütlerinin çok daha fazla bir gayretle çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini kaydetti.
 
Bucak örgütü eski Başkanı Nazım Beratlı ve örgüt üyesi Tuncay Sarıyer’in örgüt çalışmaları hakkında bilgi vermesinin ardından kongreye tek aday olarak katılan Avukat Vehit Nekipzade kısa bir konuşma yaparak, CTP-BG’nin seçimde aldığı sonuçlar nedeniyle morallerin bozulmaması gerektiğini kaydetti. Nekipzade önemli olanın hatalardan ders çıkararak daha da güçlü bir CTP-BG için hep birlikte çalışmak olduğunu vurguladı.
 
Konuşmaların ardından Kurultay, oybirliğiyle Vahit Nekipzade’nin başkanlığını ve yönetim kurulunu onaylayarak göreve getirdi.
 
Vehit Nekipzade başkanlığındaki CTP-BG Lefke Bucak Örgütü’nün yeni yönetim kurulunda Tuncay Sarıyer, Ali Uskuri, Azizi Kaya, Aziz Kaya, Ulaş Oktay, Ali Soydan ve Mehmet Hasdağ yer alıyor.