CTP-BG ilk mitingini dün Tuzla’da gerçekleştirdi… 6 km’lik araç konvoyu ile büyük bir kalabalığa konuşan…

 CTP-BG ilk mitingini dün Tuzla’da gerçekleştirdi… 6 km’lik araç konvoyu ile büyük bir kalabalığa konuşan Başbakan Soyer, halkı geriye götürmek isteyen UBP zihniyetine seslendi:

 
“AB sürecini engelleyemez, halkı geriye götüremezsiniz”
 
Diğer tüm partilerden önce adaylarını belirleyen, köy köy sokak sokak dolaşan adaylarıyla halka iç içe bir seçim çalışması yürüten CTP-BG, 6 km’yi bulan araç konvoyu ve yüzlerce kişinin katıldığı Tuzla mitingiyle görkemli bir kitlesel gösteri gerçekleştirdi.
 
Üzerine titrenilen değerler olan barış, demokrasi,  insan sevgisi, adalet ve çözümün sıkça haykırıldığı Tuzla’daki mitingde, uzun araç konvoyu oluşturan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG) Mağusa’da diğer partilerden önce düzenlediği ilk mitingi etkili bir gövde gösterisine dönüştü. Tuzla köy meydanını dolduran mahşeri kalabalık Başbakan Ferdi Sabit Soyer’le barış işareti yaparak barış, demokrasi, adalet  ve insan sevgisinin en önemli şiar olduğunu bir kez daha yüksek sesle haykırdı.
 
Tuzlalıların yığınlar halinde akın ettiği köy meydanı araç konvoyunun bölgeye ulaşmasıyla karnaval alına dönüşürken, aday tanıtımında yükselen coşku CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in konuşmasında doruğa çıktı.  Soyer’in konuşmasını sık sık alkışlarla kesen heyecanlı kalabalık, “Ergenekoncu Eroğlu,”  “Kıbrıs’ta barış engellenemez” şeklinde sloganlar attı.
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer, referandum hakkını alan Kıbrıs Türkünün, yakılan özgürlük ateşini söndürmek ve ilerleme yolunda geriye dönmek isteyenlere 19 Nisan sonrasında da büyük bir kararlılıkla geçit vermeyeceğini, yeşil fırtınanın sevgisiyle büyüyen barış ve çözüm istencinin önünde, miadı dolan görüşlerin duramayacağını vurguladı.
 
Miadı dolan Eroğlu’nun AB sürecinde yürümek isteyen halka günümüzle bağdaşmayan serbest bölge önerisini yaptığını anımsatan Soyer, “AB sürecini engelleyen miadı dolan görüşleri bu halka kabul ettiremezsiniz. Çünkü bu halk artık geriye götürülmek istemez” dedi.
 
Sevgiyle politika yapan ve insana değer veren CTP’nin yerel yönetimlerde de büyük başarı gösterdiğine vurgu yapan Soyer, Girne, Gönyeli,  Değirmenlik, Yeniboğaziçi ve Paşaköy belediyelerinin borç içinden çıkarak büyük yatırımlar yapabilen bir noktaya gelmesini gurur duyarak dile getirdi. Soyer, CTP’nin Mağusa’ya 30 yılda yapılmayan modern bir hastane kazandırdığını,1974 ile 1994 yılları arasında Rum tarafından elektriği beleş alan UBP’nin hiçbir yatırım yapmadığını, üstelik seçim dönemlerinde de günü kurtarmak ve seçim kazanmak için ülkenin yarınlarını  tehlikeye attığını belirtti.
Ülkedeki yatırımları artırmak, insanlara iş ve aş sunacak şartları yaratmak  ve  Rumlar gibi  eşit halk olarak Brüksel’de temsiliyet kazanmanın hedefleri arasında olduğunu kaydeden Soyer,  Kıbrıslı Rumlar kadar hak sahibi olarak barışı kurup yeşil yolda ilerleyeceklerini  söyledi.
 
CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Soyer ile mitinge katılanlar barış işareti yaparak hep bir ağızdan barış, çözüm, adalet, demokrasi ve insan sevgisiyle yeşil yolda yürünmesi konusunda haykırışlarda bulundu.