CTP-BG Girne milletvekili adayları Çatalköylülerle kucaklaştı….
Çatalköy yeşil yolda ilerliyor

 CTP-BG Girne milletvekili adayları Çatalköylülerle kucaklaştı….

Çatalköy yeşil yolda ilerliyor
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili adayları dün akşam Çatalköy’e gerçekleştirdikleri ziyarette, ülkede 30 yıl süren mandıra düzenini CTP-BG’nin ortadan kaldırdığını söylediler.
Dünkü ziyarete adaylardan CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP-BG kadın Kolları Başkanı Emel Kişi Havva Yetkili ve Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı.
Ziyarette konuşma yapan CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul hükümet çalışmaları ve önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgi verdi.
 
İCRAATLARIMIZ DURMADI
 
CTP-BG’nin hükümete geçtiği günden itibaren ülke yararına ortaya koyduğu icraatların hiç durmadığını kaydeden İzbul, “Biz 5 yıl önce seçimlere giderken ‘ülkede değişimi yaratacağız ‘dedik. Bunu yaptığımız yasalarla ve düzenlemelerle yarattık.  Bu ülkede 30 yıl yaşanan mandıra düzeninden CTP-BG sayesinde çıkılmıştır. Bunu Sağlık reformu, Elektrik alt yapısı, yerel yönetim reformu yapılmıştır,” şeklinde konuştu.
 
Seçim dönemlerinin gerek muhalefet gerekse iktidarın hesap verme dönemleri olduğunu anımsatan Salih İzbul, CTP-BG’nin bu gerçek paralelinde seçim manifestosunu hazırlayıp halkın onayına sunduğunu kaydetti. Manifestoda CTP-BG’nin 2014 yılına kadar yapmayı planladığı icraatların tarihleri ve içerikleri ile birlikte belirtildiğine işaret eden İzbul tüm projelerin aynı zamanda AB uyumlu olduğunun da altını çizdi. İzbul, “İşte bu CTP-BG’nin durmadığı, beklemediği aksine ilerlediğinin en basit göstergesidir” dedi.
 
İzbul konuşmasında yerel yönetimler reformu ile birlikte belediyelere büyük olanaklar sağlandığını kaydederek buna Çatalköy’ün de dahil olduğunu ifade etti ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz, belediyelerin hangi partiden olduğuna bakmadan bunu gerçekleştirdik. Amacımız belediyenin orada yaşayan halkımıza daha iyi hizmet götürmesini sağlamaktır. Özellikle UBP’li belediyelerde çalışan insanların yıllarca ne sosyal sigortaları ve ne de ihtiyat sandığına yatırımları yapılmamıştı ve bu Çatalköy’de de böyledir.
 
Biz, devletin belediyeye yaptığı katkıdan burada çalışan insanların yatırımlarını keserek sosyal sigorta ve ihtiyat sandığına yatırdık. Biz bunu böyle yaptık diye kötü mü olduk. İnsanları özellikle seçim zamanı vaadle işe alarak yatırımlarını yapmayan Belediyeler mi suçlu yoksa bu insanların mağdur olmamaları için bu kesintiyi yapma yatırımlarını düzenli bir şekilde yapan devlet mi?”. Bazı belediyelerin bu durumu CTP-BG’ye  karşı kullandıklarını ve belediye çalışanlarına belli bir süreden beri yarım maaş verdiklerini de anımsatan İzbul, “dönüp bunu CTP-BG hükümeti bize devlet katkısını kesti deyip bunu propaganda yapıyorlar ve çalışanları bize karşı kışkırtıyorlar işte UBP zihniyeti ve çalışma şekilleri budur” dedi.
 
İzbul konuşmasını şu sözlerle noktaladı:
 
“19 Nisan’da halkımız bir karar verecek; ya geriye döneceğiz, ya da bizim dediğimiz ve vurguladığımız gibi İlerleyeceğiz. Bu soruyu herkesin kendine sorması gerekmektedir.
Geçmişte ekmeği silah yapıp halkın alnına dayadığı zihniyeti unuttuk mu unutmadık mı? İşte yeşil yolda ilerlemek, bizleri bu ortaçağ zihniyetlerinden ileriye taşıyabilecek tek yoldur”.