Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin barış, sevgi, insan hakları, demokratik hukuk devleti ve Kıbrıs Türk halkının ekonomik açıdan kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için, çizilen sınırları aşarak ilerlemeyi her zaman gündeminde tuttuğunu vurguladı.

CTP-BG Hamitköy Ocak Örgütü binası açıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin barış, sevgi, insan hakları, demokratik hukuk devleti ve Kıbrıs Türk halkının ekonomik açıdan kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için, çizilen sınırları aşarak ilerlemeyi her zaman gündeminde tuttuğunu vurguladı.

CTP-BG Hamitköy Ocak Örgütü dün akşam (26 Şubat Perşembe) gerçekleştirilen kalabalık bir törenle hizmete açıldı. Törene CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Özkan Yorgancıoğlu, Ahmet Barçın, Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmekte olan Alman Hassen Eyaleti Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Yurgen Walter, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, CTP-BG milletvekili adayları ve yurttaşlar katıldı.

Tören, kalabalık bir konvoy halinde Hamitköy’e giren CTP-BG’lilerin açılışı yapılacak binanın önünde toplanmasının ardından başladı. CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in de “Birlik mücadele dayanışma” sloganları arasında binanın bulunduğu alana gelmesinin ardından CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu gecenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

SOYER: DURMAK YOK

CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer konuşmasında CTP-BG’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da durmadan ilerlemeye devam edeceğini ve Kıbrıs Türk halkını daha iyiye, daha güzele taşıyacağını vurguladı.

Değişmeyen bir yapının ülkeye, halka hiçbir katkı sağlayamayacağına işaret eden Soyer, “biz, CTP-BG olarak her zaman, barış, sevgi, insan hakları, demokratik hukuk devleti ve Kıbrıs Türk halkının ekonomik açıdan kendi ayaklarının üzerinde durması için bize çizilen sınırları aşarak hep ilerlemeyi gündemimizde tuttuk. İlerlemeyi, gelişmeyi, yeni yetişen gençlere aş ve iş imkânlarını yaratabilmeyi, Kıbrıs Türk halkının refahını artırmayı kendimize yol belirledik. Kıbrıs Türk halkının siyasal eşitlik temelinde dünyayla buluşabilmesi, Kıbrıs’ın bütününde Kıbrıslı Rumlarla eşit haklara sahip olabilmesi için hep ileri dedik” şeklinde konuştu.

CTP-BG’nin Kıbrıs Türk halkının Avrupa’yla dünyayla bütünleşmesi hedefine karşı çıkanlara, Kıbrıs Türk halkının referandum hakkını gasp edenlere en anlamlı yanıtı gene Kıbrıs Türk halkının verdiğini vurgulayan CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, gelinen noktada Kıbrıs Türk halkının son 5 yılda, 1974’ten 2004’e kadar yapılan hizmetlerden daha fazlasını aldığının altını çizdi.

Soyer, CTP-BG’nin halka verdiği hizmetler karşısında bazı kesimlerin ‘yatırım yaptınız da benim cebime ne girdi’ şeklinde bireyci ve bencilce tavırlar içine girdiğine de dikkat çeken Soyer, Hastanelerde yeterli olanak olmadığından, yurt dışına gidildiğinde cebimizden çıkanın ne olduğunu soran mı var? Yıllardır, yetersiz elektrikten dolayı cebimizden jeneratör, benzin, mazot için çıkan paranın hesabını kim verecek? 1974’den 1994’e Rum’dan bedava elektrik alıp da yatırım yapmayanlar, CTP-BG’nin gelip bu sorunu çözmesini bekleyenler, hesap vereceklerine bugün kıskançlık içindeler” dedi.

Başbakan Soyer CTP-BG’nin hedefinin 19 Nisan seçimlerinde 25’in üzerinde milletvekili ile güçlü bir şekilde çıkarak Kıbrıs Türk halkının ilerlemesini sürdürmek olduğunu vurguladı.