CTP-BG’nin bu sabah beş ilçedeki tüm önemli kavşaklarda yaptığı büyük pankartlı eylemle Kıbrıs’ın kuzeyi yeşil renge büründü…

CTP-BG’nin bu sabah beş ilçedeki tüm önemli kavşaklarda yaptığı büyük pankartlı eylemle Kıbrıs’ın kuzeyi yeşil renge büründü… Sabah saat 07.00’den itibaren kavşaklarda toplanan CTP-BG’liler, “CTP’nin yeşil yolu, büyük çözüme doğru”, “Gençlik, çözümü yeşil yolda buldu” yazan pankartlarla vatandaşları selamladılar ve bildiri dağıttılar.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler bu sabah (27 Şubat Cuma) tüm Kuzey Kıbrıs’ta eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği pankartlı eylemle Kıbrıs Türk halkına “CTP’nin yeşil yolunda ilerle” “Gençlik çözümü yeşil yolda buldu”, “Bekleme ilerle” “Avrupa Birliği için yeşil yolda birlik olduk” yazılı pankartlarla ilerleme çağrısı yaptı, yeşil bayraklarla halkı selamladı. Mağusa’daki eyleme CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer de katılırken, CTP-BG üyeleri ve sempatizanları yanında CTP-BG’li tüm bakanlar, milletvekilleri ilçe başkanları ve yönetim kurularlı ile CTP-BG milletvekili adaylarının katıldığı kitle gösterileri bölgelerde yeşil şölenlere dönüştü.

başkanları ve yönetimleri, tüm bölgelerdeki Tüm CTP-BG adayları, Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP-BG) Birleşik Güçler, Gazimağusa Anıt Çemberi’nde bölge milletvekili adayları, CTP üye ve sempatizanlarının katıldığı bir kitle gösterisi yaptı.

Eylemde “Geri dönme, ilerle” yazılı el broşürleri de halka dağıtıldı.

“Evet Kıbrıslı Türkler CTP-BG’yle ilerledi” başlıklı el broşürlerinin ön yüzünde şu ifadelere yer verildi:

Tam 5 yıl önce 24 Nisan 2004 tarihinde hep birlikte sandıklara gittik, Kıbrıs’ta kalıcı bir çözüme ve AB üyeliğine güçlü bir “evet” dedik. CTP-BG istikrarlı politikalarla hep 24 Nisan iradesine sahip çıktı.

1970’ten beri Kıbrıs’ta adil ve kalıcı çözüm için mücadele veren, her dönemde elini taşın altına sokan CTP-BG’ye yakışan, kolayı değil, zor da olsa doğru olanı yapmaktı”.

Broşürün içinde ise “Şu zihniyetle ilerleme olmaz” başlığının altında UBP ve DP Genel Başkanları ile sözcülerinin 200-2005 tarihleri arasında AB ve federasyon karşıtı ve Kıbrıs Türk halkını dünyadan soyutlamaya yönelik söyledikleri sözler yer alırken karşı sayfasında ise “Evet siyasetimizle 5 yılda çok önemli gelişmeler sağlandı. Ve şimdi çözüme dünden daha yakınız… Evet, CTP-BG’yle bugün çözüme doğru ilerliyoruz… denilerek, CTP-BG’nin iktidarda olduğu süre içerisinde yeşil yolda kaydedilen ilerlemelere yer verildi.