CTP-BG’nin muhteşem Yeşil Yol şöleni, ısrarla CTP-BG’nin kan kaybettiği mesajı vermeye çalışan bazı çevrelerin yüzünde şamar gibi patladı…

  CTP-BG’nin muhteşem Yeşil Yol şöleni, ısrarla CTP-BG’nin kan kaybettiği mesajı vermeye çalışan bazı çevrelerin yüzünde şamar gibi patladı… Adanın dört bir yanından Başkent Lefkoşa’daki şölene akın eden Yeşil Yol’un sevdalıları Atatürk Spor Salonuna sığmadı… CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, halkı yolundan geriye çevirmek için uğraşanlara seslendi:

 
 
“Özgürlüğün tadını tadan bir halkı durduramazsınız”
 
TV programlarında CTP-BG’nin karşısına çıkmayan UBP temsilcilerine seslenen Soyer, “Şimdi değişimi engelleyemeyenler meydanlara, CTP-BG’nin karşısına çıkamıyorlar… Seçim ‘beni bul’ diyeceğin bir saklambaç oyunu değil… Çık meydana tartışalım, saklambaç oynamaktan vazgeç” çağrısı yaptı.
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Soyer, Kıbrıs Türk halkını daha önce yıllarca yaptıkları gibi tahsis belgeleriyle, çift maaşlarla 30 yaşında emekliliklerle tutsak ettiklerini sananların, CTP-BG’nin yeşil yolunda yürüyen ve bu yola devam etme kararlılığında olan halkı artık durduramayacağını vurguladı. Soyer, “Özgürlüğün tadını tadan bir halkı artık durduramazsınız” dedi.
CTP-BG milletvekili adaylarının tanıtıldığı Yeşil Yol şöleni bu akşam Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Şölene Almanya’dan konuk olarak gelen Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı, milletvekili ve Avrupa Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Metchild Rothe de gecede konuşarak, CTP-BG’nin çözüm ve AB iradesine destek verdiğini vurguladı.
 
Kuzey Kıbrıs’ın dört bir yanından Başkent Lefkoşa’ya akın eden Yeşil Yol sevdalıları salona sığmadı, konvoylarla gelenler araçlarını Başkentin girişlerindeki kavşaklara park ederek salona kadar 1-2 kilometre yürümek zorunda kaldı.
 
Atatürk Spor Salonunu doldurup sokaklara kadar taşan halk, “Vur vur inlesin, Eroğlu dinlesin”, “Vur vur inlesin Asil Nadir dinlesin” sloganlarıyla CTP-BG’ye karşı cephe açanlara gereken yanıtı verdi.
Muhteşem bir katılımla gerçekleşen CTP-BG Yeşil Yol şöleni Drum” (Dialogue, Respect Understanding through Music- Müzik aracılığıyla Diyalog, Saygı ve Anlayış)  projesi Perküsyon grubunun muhteşem gösterisiyle başladı. Ardından sahne alan SOS’in müziğiyle salonu inleten CTP-BG’lilerin coşkusu, CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in kürsüye çıkmasıyla doruğa ulaştı.
 
Salonu dolduran binlerce CTP-BG’liye seslenen Soyer, kısa konuşmasında uydurma anketlerle CTP-BG’nin aleyhine kampanya başlatan çevrelere seslenerek “halkın yeşil yolda ileriye doğru yürüyüşünü engelleyemeyeceksiniz” dedi.
 
Manipülatif haberlerle halkın yolunun önünü kesmeye çalışanların çabalarının boşa çıkacağını vurgulayan Soyer, “Bizler, uzun ince bir yolda ileriye doğru bir yürüyüş başlattık. Demokrasiye, sevgiye doğru bir yolu inşa ederek hep birlikte ilerliyoruz. Kendi kendine yeten bir halk olma yolunda, çözüm yolunda, AB yolunda ilerliyoruz” diyerek hiçbir engelin Kıbrıs Türk halkını bu yoldan alıkoyamayacağını vurguladı.
 
Kıbrıs Türk halkının önüne çıkan vadileri, engelleri, dağları, köprüler kurarak, yollar yaparak dağları delerek aşarak bu günlere geldiğini vurgulayan Soyer, bu kez de çözüm sürecinin önünü tıkamaya çalışanların Ergenekon örgütüyle ortaya çıktığına dikkat çekerek, bunca engeli aşan Kıbrıs Türk halkının engellenemeyeceğini vurguladı.
Soyer, ilerlemenin, bu yolda yürümeye devam eden Kıbrıs Türk halkının hakkı olduğunu sözlerine ekledi.
 
“CTP-BG’NİN KARŞISINA ÇIKMAKTAN KORKUYORLAR”
 
Her seçimin bir sonraki konağa doğru devam etmek için atılan bir adım olduğuna ve her seferinde daha da ileriye doğru ilerlendiğinin altını çizen Soyer, halkın bu ilerleyişinin durdurulmasının mümkün olmadığını kaydetti.
Kıbrıs Türk halkını daha önce yaptıkları gibi yıllarca tahsis belgeleriyle çift maaşlarla 30 yaşında emekliliklerle tutukladıklarını sananların, CTP-BG’nin yeşil yolunda yürüyen ve bu yola devam etme kararlılığında olan halkı artık durduramayacağını vurgulayan CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yolda nasıl yürüneceğini tartışmadan seçimi kazanacağını sananlar Güney Kıbrıs’a AB yolunu açtılar. Kıbrıs Türk halkının önünü tıkamaya çalıştılar ama halkımız çalıştı çabaladı ve Yeşil Yol’un yapımcısı oldu. Bu yol devam edecek. Bazıları bu yoldaki yürüyüşü durduracaklarını sanıyorlar. Özgürlüğün tadını alan bir halkı durduramazsınız.”
“SEÇİM SAKLAMBAÇ OYUNU DEĞİL”
 
Değişimi engelleyemeyenlerin şimdi CTP-BG ile meydana çıkmaya korktuklarına işaret eden Soyer, bir kez daha UBP Genel Başkanı Derviş Eroğlu’nu kamuoyu önünde tartışmaya çağırarak şöyle seslendi: Seçim, ‘Bul beni’ diyeceğiniz bir saklambaç oyunu değildir. Sayın Eroğlu’nu davet ediyorum. Çık meydana tartışalım. Saklambaç oynamaktan vazgeç.”
 
CTP-BG’nin 19 Nisan’daki hedefinin birinci parti olarak 25 artı milletvekili çıkarmak olduğunu bir kez daha anımsatan Soyer, “Önümüzdeki beş yılda hep birlikte bu yolu yürüyeceğiz. Çözüm yolunda, AB yolunda, kendi kendine yeten bir halk olma yolunda yeşil yolda ilerleyeceğiz. Yatırımlarımızı hızlandıracak, işsize iş, aş sağlayacak, geleceğe çivi çakarak yeşil yolu inşa etmeye devam edeceğiz, kimse bizi bu yoldan alıkoyamaz, durduramaz” dedi.
 
Soyer konuşmasını “Kıbrıs Türk halkının geleceği için, hep birlikte hedefe, AB ve çözüme, demokrasiye, kendi kendine yeten bir halk olmaya, sevgiye doğru ilerleyeceğiz” sözleriyle noktaladı.
Soyer’in konuşmasının ardından CTP-BG milletvekilli adayları coşkulu alkışlar arasında sahneye çıkarak halkı selamladı.
 
Yeşil Yol şöleni Drum perküsyon grubunun gösterisi ve SOS’in konseri ile geç saatlere kadar devam etti.