CTP-BG kadın kolları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, “Yeşil Yol Kadın Şöleni Haftası” etkinlikleri ile karşılıyor…

  CTP-BG kadın kolları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, “Yeşil Yol Kadın Şöleni Haftası” etkinlikleri ile karşılıyor…

 
Kadınlar coşkuyla ilerliyor
 
 
Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Kadın Kolları 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü 6-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Yeşil Yol Kadın Şöleni Haftası” etkinlikleri ile kutluyor.
 
CTP-BG Kadın Kolları Başkanı Emel Kişi, kadınların, CTP-BG’nin açtığı yeşil yolda ilerleyip Kıbrıs’ın aydınlık geleceğini tasarlama çabalarına katkıda bulunduklarının altını çizdi. Kişi, CTP-BG Kadın Kolları’nın tüm ilçelerde çeşitli etkinlikler düzenleyeceğini kaydederek,  herkesi etkinliklere katılmaya davet etti.
 
Yeşil Yol Kadın Şöleni Haftası etkinlikleri programı şöyle olacak:
6 Mart Cuma (bugün) Mağusa’da saat 16.00’da Anıt’ta mumlu ikramlı müzik şöleni düzenlenirken CTP-BG Kadın Kolları Güzelyurt İlçesi saat 19.00’da Lara Restoran’da bir etkinlik düzenliyor. Güzelyurt ilçesi aynı zamanda 7 Mart Cumartesi günü Güzelryurt Pazar alanında saat 09.00’da Lokma günü etkinliği gerçekleştirecek. CTP-BG Kadın Kolları Lefkoşa ve Girne İlçeleri de 7 Mart günü farklı etkinlikler düzenliyor.
 
Lefkoşa İlçesi 7 Mart Cumartesi günü Hamitköy’deki Meril Restoran’da saat 13:00’de konuşmacı ve onur konuğu olarak Slovak Büyükelçisi Anna Turenicova’nın yer alacağı bir etkinlik düzenlerken Girne İlçesi ise aynı gün belediye arkasında saat 15:00’de ikramın da yer alacağı bir müzik şöleni düzenliyor. CTP-BG Kadın Kolları İskele ilçesi ise 8 Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü 8 Mart Pazar günü Cyprus Gardens yanındaki piknik alanında düzenlenecek Gelenkesel Mart 9’u pikniğiyle karşılayacak. Piknik saat 09.00’da başlayacak.