CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi toplantısında gençler kararlılıklarını vurguladı:

“Hedefimiz çözüm ve daha da güçlü bir iktidar”

CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi toplantısında gençler kararlılıklarını vurguladı:

“Hedefimiz çözüm ve daha da güçlü bir iktidar”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Mağusa İlçsi Mağusa Anıt Gazinosu’nda gerçekleştirdiği kokteylli toplantıda, CTP-BG iktidarının güçlenerek devamı ve Kıbrıs sorunundaki çözüm vizyonunun korunması yolundaki irade bir kez daha teyit edildi.

Gençlerin “Kıbrıs’ta barış engellenemez, birlik mücadele dayanışma” sloganlarıyla coşkuyu tırmandırdıkları kalabalık toplantıda ayrıca CTP-BG Mağusa milletvekili adaylarının tanıtımı da yapıldı; Kıbırs sorununda çözüm ve barış sürecini konu alan bir de slayt gösterisi sunuldu.

“CTP-BG’DEKİ GENÇLİK POTANSİYELİ HİÇBİR PARTİDE YOK”

Toplatıda ilk sözü alan CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi Başkanı Erdoğan Sabriler, 3 ay önce göreve geldiklerini, düzenlenen kongreler, geziler ve toplantılarla başlayan hareketlenmenin 19 Nisan seçim kararının alınmasıyla zirveye soğru tırmandığını vurguladı. Seçim çalışmalarında her sokakta örgütlenmesnin sağlandığını anlatan Sabriler, “CTP içindeki gençlik potansiyeli hiçbir partide yok” dedi.

Çözüm vizyonu olan, geleceğe yatırım yapan, elektrikten, ekonomiye ve altyapıya kadar pek çok alanda gelişme sağlayan CTP’nin gençlerden büyük kabul gördüğünü ifade eden Sabriler, UBP’nin insana verdiği değeri gösteren eski hastanenin yerine yeni bir hastane inşa ederek büyük bir yatırımın yapıldığını kaydetti.

GULLE: “İMKANSIZI DEĞİL, GERÇEĞİ İSTEYELİM VE BU KEZ 25 ARTIYLA İKTİDAR OLALIM”

CTP-BG Mağusa Milletvekili ve aynı zamanda milletvekili adayı olan CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle ise sol bir parti olan CTP-BG’nin, olaylara sol fesefe ile yaklaştığını ve değerlendirmesinin de bu yönde olduğunu kaydetti.

Gule, “Ülkemizde partizanlığı ortadan kaldıracaksak, demokrasiyi yaşam biçimi haline getireceksek, Kıbrıs sorununu abilerinden devralacak gençler başarılı olmak zorundadır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Demokrasiyi, adaleti, barışı ve insan haklarını, adaleti kökleştirmek için, Che’nin deyimi ile, gerçekçi olalım imkansızı isteyelim ama, 19 Nisan’da imkansızı değil, gerçeği isteyelim ve 25 artıyı bu ülkede gerçekleştirelim ve CTP-BG’yi iktidara bir kez daha daha güçlü bir şekilde taşıyalım” dedi.

KAYALP: CTP-BG İNSANLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRDI”

Mağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Mağusa İlçe Seçim Bürosu Başkanı Oktay Kayalp ise konuşmasında 60 günde en verimli en hızlı nasıl çalışılacağını ve iktidara nasıl daha güçlü bir şekilde taşınacağını gençlere anlattı.

Seçim kararı alınmasından sonra İlçe Yönetim Kurulu ile toplantı yaparak seçim bürosunun oluşturulduğu ve bir dizi kararlar alındığını, bu kararlarla daha fazla partiliyi seçim sürecinde aktif hale getirmenin amaçlandığını kaydeden kayalp, bunun için gerek köylerde gerekse seçmen sayısının yarıdan fazlasına sahip olan Mağusa şehir merkezinde seçim örgütlerini genişleterek örgütlerin kurulduğunu anlattı.

Hedefin 25’in üzerinde milletvekili ile bu kez tek başına daha güçlü bir şekilde iktidara gelebilecek çoğunluğu sağlamak olduğunu belirtern Kayalp özerllikle gençlerin CTP-BG’nin tek başına iktidara geleceğine inanmasınınönemine dikkat çekti.

CTP-BG’nin 5 yıllık iktidar dönemiyle ilgili bilgi de veren Kayalp, “Kıbrıs sorununda partimizin alnı açıktır” diyerek, çözüm için görüşmelerin başlamasının ve 2009’un sonunda referandum umudunun olmasında en büyük katkının CTP-BG’nin olduğunu söyledi. Ülkede çözüm vizyonunun ve Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın girişimlerinin devamı için CTP-BG iktidarının devam etmesinin önemine işaret eden Kayalp, diğer önemli gelişimin ise Kıbrıs Türk toplumunun gerek ekonomik gerekse diğer alanlarda insanların yaşam kalitesinin artırılması olduğunu ifade etti.