CTP-BG, her zaman önde götürdüğü yarışı hız kesmeden devam ettiriyor… tüm siyasi partilerden önce adaylarını belirleyen CTP-BG, dün 50 adayın katıldığı bir çalışma gerçekleştirdi…

CTP-BG, her zaman önde götürdüğü yarışı hız kesmeden devam ettiriyor… tüm siyasi partilerden önce adaylarını belirleyen CTP-BG, dün 50 adayın katıldığı bir çalışma gerçekleştirdi…

CTP-BG’nin yeşil yolunun sözcüleri hazır!

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler, 19 Nisan’da gerçekleşecek olan erken genel seçimlere tüm örgütleri ve bireyleri ile hazır olduğunu bir kez daha, 5 ilçedeki 50 milletvekili adayını Kuzey Kıbrıs’taki tüm siyasi partilerden önce saptayarak gösterdi.

CTP-BG’nin beş ilçeden seçilen milletvekili adayları ve ilçe başkanları dün (21 Şubat 2009) CTP-BG’nin Lefkoşa’daki genel merkezinde CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer ve CTP-BG Merkezi Seçim İrtibat Bürosu elemanları ile bir araya gelerek seçime yönelik stratejiler konusunda bilgilendirildiler.

Toplantıda milletvekili adaylarına hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, tüm gözlerin CTP-BG üzerinde olmasından ötürü en zor görevin CTP-BG adaylarının üzerinde olduğuna dikkat çekerek, “Ancak, bizler bu halka verdiğimiz hizmetlerin değerinin bilindiğinin bilincindeyiz. Çözüm iradesiyle ilgili kararlılığımız devam ettiği gibi, halkımızı daha da refaha götürecek olan yolda bilinçle ve azimle yürümeye devam edecek, yeşil yolu daha da geliştirerek genişleterek inşa etmeyi sürdüreceğiz, “diye konuştu.

CTP-BG milletvekili adayları da görüşlerini ortaya koydukları toplantıda CTP-BG’nin yeşil yolunun Kıbrıs Türk halkını çözüme, refaha ve Avrupa’ya taşıyacak yol olduğunu vurguladılar.

Kıbrıs Türk halının bir daha asla eski karanlık baskı dolu ve dünyadan koparılmış günlere geri dönmek istemediğini de kaydeden adaylar, “bu nedenle de geriye dönüş yok… CTP-BG’nin yeliş yolunda ilerlemeye devam” diyerek kararlılıklarını vurguladılar.