Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG)’nin bugün Lefkoşa, Girne, Güzelyurt tarafından gerçekleştirilen ve Lefke’yi de kapsayan bildiri dağıtımı, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk gelince bildirilere karanfiller eşlik etti.

 Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG)’nin bugün Lefkoşa, Girne, Güzelyurt tarafından gerçekleştirilen ve Lefke’yi de kapsayan bildiri dağıtımı, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk gelince bildirilere karanfiller eşlik etti. CTP-BG üyeleri bir yandan söz konusu yerleşim yerlerindeki vatandaşlara dağıttıkları “CTP-BG ile hep ileriye, nereden nereye” başlıklı bildirilerde ücretler, alım gücü ve ekonomik verilerin 2003 ve 2008’deki değerlerini karşılaştırarak, ileriye doğru kat edilen yolu somut olarak anlattılar, diğer yandan da vatandaşların “Sevgililer Gününü” kutladılar.

Bölge milletvekili adayları, kadın kolları ve gençlik örgütleri temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte dağıtılan bildirilerde asgari ücret, memur maaşları, öğreten maaşları ve emekli maaşlarında 2003’ten 2008’e kaydedilen büyük artışlar yanında asgari ücretin alım gücünün bu dönem içerisinde gösterdiği artışlar ve ekonomik veriler rakamlar ve grafiklerle ortaya kondu.

Bildiride şu ifadelere de yer verildi:

“2003 yılında devraldığımız “ekonomi” ve ülkemizin içinde bulunduğu kötü durum, yönetim eksikliğinin temel bir göstergesi idi.

Çözüm ve ab vizyonumuz akılcı ekonomik politikalardan dolayı ülke ekonomisini getirdiğimiz nokta, yalan yanlış iddialarla değil, gerçek rakamlarla karşınızda. Bu iş vizyon işi.

Değerlendirme halkımızındır.”

Sabah saatlerinde yeşil atkıları ile Lefkoşa, Girne, Güzelyurt ve öğleden sonra da Lefke cadde ve sokaklarını “yeşil yol” haline getiren CTP-BG Milletvekili adayları, vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılandı.