Siber: Tecrübe yetmez dinamizm gerek!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, “Proaktif ve güçlü politika yürütebilmek için sadece tecrübe yetmez, dinamizm de gerek” dedi. Siber, bu nedenle gençlerin önünün açılması gerektiğine işaret etti.

Siber, bugün İskele ilçesine bağlı Büyükkonuk, Yedikonuk, Kaplıca, Mersinlik ve Kalecik köylerini ziyaret ederek bölge halkına cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi verdi. Ülke yönetiminde yer almak için sadece tecrübe gerektiği düşüncesinin kendini yetiştirmiş, genç, donanımlı, ülkesine duyarlı, aktif ve dinamik gençlere karşı haksızlık olacağını söyleyen Siber, “Eğer iyi bir tecrübeniz varsa bunu aktarmaktan kimse sizi alıkoymaz. Gençlere güvenmeliyiz” dedi.

TECRÜBE YENİ NESLE AKTARILIRSA DEĞER KAZANIR
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber son beş yıldır aktif siyasette olmasının bir dezavantaj gibi sunulmaya çalışıldığını ancak ülkede yaşayan, halkıyla her zaman içi içe olan biri olarak bu eleştiriyi yersiz bulduğunu söyledi. Ülkenin insan kaynakları yönünden çok zengin olduğunu her zaman vurguladığını kaydeden Siber, bu kişilerin ülke yönetiminde söz sahibi olmaları için uzun yıllar siyasetin içinde olmalarının gerekmediğinin altını çizdi. Siber, “Sivil toplum örgütlerinde aktif çalışanlar, akademisyenlerimiz, kendi alanında uzman birçok kişi eğer aktif siyasetin içinde değillerse, ülke yönetiminde başarısız mı olacaklar” diye sordu. Siber, tecrübenin önemli olduğunu ama makamlara talip olma kriteri olarak değil yeni nesle aktarıldığı ölçüde değer kazanacağına vurgu yaptı.

MECLİS BAŞKANLIĞINDA 6 PROJE YÜRÜTÜYORUM
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, cumhurbaşkanlığı adaylığının yanı sıra Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı görevi yürüttüğünü de hatırlattı. Meclis başkanlığının pasif bir görev olarak adlandırıldığını çünkü icraat yetkisi olmadığını ifade eden Siber, eğer ülke ve halk yararına bir şeyler yapılmak istenirse makamların kimseyi kısıtlamayacağını anlattı. Kendisine yönelik, ‘cumhurbaşkanı olacak kişi projelerden bahsediyor. Bunları nasıl yapacak? Yetkisi yok’ şeklinde eleştiriler geldiğini kaydeden Siber, “Meclis başkanlığımda halen altı proje yürütülüyor. Bunlardan biri Lefkoşa meydanları projesi, diğer ikisi müze projeleri, Meclis Engel Değil ve Meclis Ormanı projeleri ile 1920’den beri çıkan gazeteleri web ortamına aktarmaktayız” diyerek sözlerini tamamladı.
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’e, İskele köylerini ziyareti esnasında CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Gıda Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, İskele İlçe Sekreteri Hüseyin Mülazim, İskele milletvekili Biray Hamzaoğulları, MYK üyeleri ve parti yetkilileri eşlik etti.