Kadınlar Birliği’nden Sibel Siber’e tam destek!

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’ni ziyaret eden CTP-BG Cumhurbaşkanı Sibel Siber’e kadınlardan tam destek sözü geldi. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, bugün Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’ni ziyaret ederek 19 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için destek istedi. Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği Başkanı Süheyla Küçük ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Siber, Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’nin geçmişten bugüne çok büyük bir dayanışma örneği sergilediğine vurgu yaptı. Kıbrıs Türk halkının bugün iki büyük şikayeti olduğuna dikkat çeken Siber, bunlardan birisinin 50 yıldır sürmekte olan Kıbrıs sorunu, diğerinin ise kurumsallaşamama olduğunu ifade etti.

DÜNYA İLE BARIŞ DİLİ KONUŞULMALI
Kıbrıs’ta kalıcı bir çözümü hedefleyebilmek için dünya ile barış dili konuşulması gerektiğini işaret eden CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, uluslararası ilişkilerde de daha aktif ve daha dinamik politikalar yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi. İnsan kaynakları bakımından çok zengin bir ülke olduklarını anlatan Siber, halkı da bu sürece katarak ilerlemeleri gerektiğini kaydetti. Siyasette henüz yeni olduğunu ve bundan dolayı da “Pişmedi” eleştirisi aldığını dile getiren Siber, “İyi ki pişmedim. Bu ülkede bazı şeylerin değişebileceğine inanıyorum” dedi. Toplumun yaralarını sarmak ve iyileştirmek için aday olduğuna vurgu yapan Siber, yurt dışında yaşayan deneyimli Kıbrıslı Türklerin listesini aldığını, cumhurbaşkanlığında oluşturulacak toplumun hassasiyet gösterdiği masalarla insan kaynaklarımızdan en verimli şekilde faydalanılabileceğini ifade etti.

‘BEN GİDERSEM BU İŞ BİTER’ HAVASI YARATILIYOR
Kıbrıslı Türkler olarak uluslararası kamuoyunca tanınmayan bir devlette yaşadıkları için her konuda engellerle karşılaşıldığına değinen Siber, Kıbrıslı Türklerin seslerine de birçok alanda engel konulmak istendiğini ama bunu yılmadan, usanmadan gerek yurt içinde gerekse yurtdışında yüksek sesle anlatmanın zamanı geldiğinin altını çizdi. Kıbrıslı Türklerin yabancı basında yer alması gerektiğini belirten Siber, dış temaslarla ve bire bir iletişim kurarak muhataplarımızı ikna etmemiz gerektiğini vurguladı. Kıbrıs Türk halkını temsil eden liderliğin çok sessiz ve edilgen kaldığını söyleyen Siber, “Dinamizm ve heyecan yok. ‘Ben gidersem bu iş biter’ havası yaratılmaya çalışılıyor. Bu işler tek adamın işi değil; ortak akıl işidir. Devletin sahibi yine halktır. Bütün mücadelemiz, Kıbrıs’ta federal, yaşayabilir, adil, iki bölgeli kalıcı bir çözüme ulaşıp kendi kimliğimizle var olma mücadelesidir” diye konuştu.