Siber yapacaklarını anlattı: Cesur ve iş bitirici bir liderlik!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel, kadınların siyasi kültürünün uzlaşı ve empati kültürüne daha yatkın olduğunu, sonuca ulaşmada daha kararlı ve cesur davrandıklarını söyledi. Siber, “Halkını yanına alan bir liderin yapamayacağı şey yoktur” dedi.

Siber, bu sabah Girne çarşısını ziyaret ederek bölge esnafıyla görüş alış verişinde bulundu, halkı dinledi. Girne esnafından büyük ilgi gören Siber, 19 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini halkla birlikte kazanacaklarını vurguladı. Her fırsatta Sibel Siber’in başbakanlık görevi yürüttüğü dönemi hatırlatan vatandaşlar, tıpkı o dönemki gibi temiz, şeffaf ve hesap verilebilir bir siyaset görmek istediklerini belirtti. Ülkede bir değişim yaşanması gerektiğini kaydeden Girne esnafı bu değişimin bir kadın eliyle olacağını, Sibel Siber’in Nisan ayında yapılacak seçimlerle cumhurbaşkanı seçileceğini ifade etti.

YENİ BİR ANLAYIŞ VE KURUMSALLAŞMA VURGUSU
Halka sohbetlerinde Kıbrıs Türk halkının hak ettiği yere gelmesi için dayanışma ruhu göstererek toplumun tüm kesimleriyle yeniden bir kalkınma planı içine girmemiz gerektiğini söyleyen Siber, “Halkı yanına alan bir liderin yapamayacağı şey yoktur” dedi. 21. Yüzyılın gereklerine uygun, bölgemizde değişen siyasi paradigmaları göz önünde bulundurarak ülkedeki mevcut statükonun, yeni bir anlayış ve yeni bir yolla ortadan kaldırılması, yeni ufuklar açılması gerektiğine vurgu yapan Siber, kadınların siyasi kültürünün uzlaşı ve empati kültürüne daha yatkın olduğunu, sonuca ulaşmada daha kararlı ve cesur davrandıklarını söyledi. Halktan gördüğü destekle başarıya ulaşacaklarının altını çizen Siber, tavandan tabana yeniden yapılanmaya ve kurumsallaşmanın önemine değindi.
Siber’e Girne çarşı ziyaretinde, CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, MYK üyeleri, Kadın Örgütü Girne İlçe Başkanı Özay Kalyoncu, Gençlik Örgütü üyeleri, Girne milletvekilleri Ömer Kalyoncu, Fazilet Özdenefe, Abbas Sınay, Gazimağusa milletvekili Asım Akansoy, Girne Belediyesi eski Başkanı Sümer Aygın, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanı Salih Usar ve çok sayıda partili eşlik etti.