Yıldızlı belediyeler, temiz sahiller demek…

CTP-BG Çatalköy Belediye Başkan adayı Ceyhun Kırok ve Çatalköy Belediye Meclis Üyeleri bugün Çatalköy bölgesindeki sahillerde temizlik yaptı. Özellikle Cornaro sahilinin doğusu ve batısı ile Hz. Ömer bölgesindeki sahilleri temizleyen Çatalköylü CTP’liler, 29 Haziran sonrası için çevre bilinci yaratma konusunda mesaj verdi.

Sahil temizliğinin ardından Hz. Ömer piknik alanı da temizlendi ve burada piknik yapılarak günün yorgunlu atıldı. Bölge milletvekilleri ile Girne İYK üyelerinin de katıldığı temizlik kampanyası bölgede yaşayan vatandaşlarla birlikte yapıldı.

KIROK: TEMİZLİĞE KIYILARDAN BAŞLADIK
CTP-BG Çatalköy Belediye Başkan Adayı Ceyhun Kırok, yaptığı açıklamada bugün belediyenin yapması gereken bir işi Çatalköy’e gönül veren CTP’lilerle birlikte yaptıklarını ifade etti. Köy içerisinde temizlenmesi gereken birçok alan olduğunu ve bu işe sahillerden başladıkları söyleyen Kırok, sahillerin halkın malı olduğunu ve herkesin sahiplenmesi gerektiğini belirtti. 29 Haziran sonrasında köyde kirli alan bırakmayacaklarını ve sorun olan her yere belediye birimlerince müdahale edileceğini söyleyen Kırok, bugün bunun mesajını net bir şekilde verdiklerini belirtti.
Temizlik kampanyası sonrasında, kampanyaya katılanlarla birlikte bir de piknik organize edildi. Piknikte mangallar yandı, keyifli sohbetler edildi, günün yorgunluğu atıldı.