CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Gönyeli Ocak Örgütü Kitle toplantısında ülkenin bu hale gelmesinin en büyük nedeni yapanın yanına kâr kalması olduğunun altını çizerek, vurguladı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) her ilçede düzenlediği kitle toplantılarının üçüncüsünü Lefkoşa İlçesi Gönyeli Ocak Örgütünde gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Başkan, Genel sekreter, MYK üyeleri, Milletvekilleri ve partililer katıldı. Toplantıyı açan CTP-BG Lefkoşa İlçesi Başkan vekili Mehmet Ceylanlı, ülkenin kritik günlerden geçtiği bugünlerde hükümetin her alanda kaos yarattığını bu yapıyı temizlemenin yolunun seçimlerden geçtiğini belirtti. CTP-BG’nin anketlerdeki yükselişinin yanında örgütlü yapıyla, çalışarak başarıya ulaşacağını söyledi.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu konuşmasına Kıbrıs sorunundaki gelişmelere değinerek başladı. Gelinen aşamada çıkmaz olduğunu ve Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun çözüm için inisiyatif alacağına farklı söylemlerde bulunarak zaman kaybedildiğini dile getirdi. Yorgancıoğlu Rum tarafının geçmişte ekonomik yapısının güçlü olduğunu ancak şimdi ekonomik krizde olduğu gerçeğinden hareketle çözümün hem kuzeye hem de güney ekonomilerine yapacağı katkılarından örnekler verdi. CTP-BG’nin Kıbrıs sorununa verdiği önemden dolayı, mecliste Kıbrıs sorunu gündemli özel toplantı istediklerini kaydeden CTP-BG Genel Başkanı, yapılan anketlerde toplumun %70’inin durumlarında kötüleşme olmasına karşın hükümet yetkililerinin ekonomik büyüme olmasından bahsetmesinin çelişki olduğunu ifade etti ve Türkiye’den aktarılan yardımların da kısa sürede tüketildiğine işaret etti.

Yorgancıoğlu, petrol dolum tesisi konusunda toplumun büyük kesiminin karşı çıkmasına bu ülkeye yarar sağlamayacağının belli olmasına rağmen Başbakan Küçük’ün başka yer arayışında olmasının halka saygısızlık olduğunu belirtti.

Lefkoşa Belediyesinde yaşananların ibret verici olduğunu, Sayıştay raporuna göre usulsüzlüklerin tespit edildiğini, artık yargının devreye girmesi gereken bir aşamada olunduğunu kaydeden Yorgancıoğlu, bu ülkede yapanın yanına kâr kalacak bir yapıdan; yanlış yapanların cezalandırılacağı bir yapıya geçmenin önemli olduğunu vurguladı.

 

 

CTP Basın Bürosu