Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG) en büyük örgütlerinden biri olan Gönyeli Ocak Örgütü, dün akşam (23 Şubat Perşembe) kongresini yaptı. Kongreye Ocak örgütü yönetici ve üyeleri yanında CTP-BG Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri Ahmet Gülle, Ahmet Barçın CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Kadri Fellahoğlu, Mustafa Yektaoğlu ve CTP-BG Lefkoşa İlçesi yöneticileri katıldı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG) en büyük örgütlerinden biri olan Gönyeli Ocak Örgütü, dün akşam (23 Şubat Perşembe)  kongresini yaptı. Kongreye Ocak örgütü yönetici ve üyeleri yanında CTP-BG Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri Ahmet Gülle, Ahmet Barçın CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Kadri Fellahoğlu, Mustafa Yektaoğlu ve CTP-BG Lefkoşa İlçesi yöneticileri katıldı.

Ezer Özsoy, Alev Şensoy ve Şadan Karşılı’nın görev aldığı divanın oluşturulmasının ardından CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun kongreye başarı dileyen mesajı, ardından da Ocak Başkanı Ali Dereli tarafından faaliyet ve mali raporlar okundu, siyasi ve sosyal etkinliklerle ilgili bilgi verildi.

Daha sonra Lefkoşa İlçesi adına söz alan Parti Meclisi üyesi ve CTP-BG eski İskele Milletvekili Mehmet Ceylanlı Gönyeli örgütünün CTP tarihinde direniş ve başarının simgesi olduğunu vurguladı.

Ülkenin gerek ekonomik, gerek sosyal gerekse siyasi açıdan içinde bulunduğu sıkıntılı döneme de işaret eden Ceylanlı, ‘birlik mücadele, dayanışmaya’ en çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiği ve bunu taşıyacak CTP Kadrolarının azimli ve kararlı olduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra CTP-BG Kadın Örgütü Başkanı Sibel Sorakın söz alarak örgütlenmenin her alanda olması gerektiğini gerekçelerle anlattı.

Ardından söz alan CTP-BG Gönyeli Ocak Örgütü üyeleri tarihsel süreçte CTP’lilerin Gönyeli’de bedeller ödeyerek bugünlere geldiğinin altını çizdiler.

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Mustafa Yektaoğlu ise konuşmasında Kıbrıs sorununda CTP ve Talat sonrası oluşan olumsuz sürecin devam ettiğini, ekonomide ise tam bir felaketin yaşandığını belirterek, ‘ bu sorunlara ancak ve ancak CTP çözüm bulabilecektir” diye konuştu. Yektaoğlu, CTP-BG’nin federasyon tezinden asla vazgeçmeyeceğini ve çözüm için mücadelenin süreceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde;  Niyazi Avcısoy, Ahmet Uzun, Ali Özkan Kofalı, Erdinç Lord,  Hakan Kofalı,  Sibel Sorakın, Ali Dereli  yönetim kuruluna seçilirlerken, Şahin Karasalih ve  Semih Kolozali yedek üye oldular.

 

 

CTP Basın Bürosu