Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Salih Sakalı Başkanlığındaki Bay-Sen Yönetim Kurulunu bugün kabul etti

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Salih Sakalı Başkanlığındaki Bay-Sen Yönetim Kurulunu bugün kabul etti.

Kabulde konuşan Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı, sendikanın 33’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle devlet ve hükümet yetkililerine ziyaretler başlattıklarını ifade ederek, kendilerini kabul ettiği için CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu’na teşekkür etti.

Sakallı, konuşmasında Bayrak Radyo Televizyon Kurumu yasasının 3 yıldan beri Meclis’te beklediğine dikkat çekerek, bu vesileyle yasanın öncelikle Meclis alt komitesinden geçmesi daha sonra da mecliste onaylanması için CTP-BG’den destek beklediklerini de kaydetti.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da sendikanın kuruluş yıldönümünü kutladıktan sonra, BRTK’nın gerek personel açısından gerekse yaptığı işler açısından büyük bir kurum olduğuna dikkat çekti.

Yorgancıoğlu, ülkede herhangi bir kurum ya da devlet dairesinin yasa olmadan günün koşullarına uyamayacağını, yönetim zafiyetinin ortaya çıkacağını kaydederek, yasanın komitede görüşülmeye başlanmasıyla CTP’nin komitede görevli milletvekillerinin ellerinden gelen yardımı ortaya koyacakları konusunda teminat verdi.

Ziyaret sırasında Sendika başkanı Sakallı, Bay-Sen’in bir plaketini CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu’na sundu.

                                        

CTP Basın Bürosu