Süheyla Küçük’ten Siber’e tam destek: Kadınların duası bu seçimi kazanmanızdır!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, İstanbul temaslarının ardından döndüğü yurtta ilk iş olarak Kıbrıs Türk toplumunun lideri Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük’ü evinde ziyaret etti. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in meclis başkanlığının yanı sıra cumhurbaşkanı adayı olduğunu ve her yere yetişmeye çalıştığını dile getiren Süheyla Küçük, “İnşallah başaracaksınız. Kadınların en büyük duası ve isteği bu seçimi sizin kazanmanızdır” dedi.

Kendilerinin de bu arzuyla yola çıktığını belirten CTP-BG adayı Sibel Siber, kadınlara büyük önem verdiğini ve Nisan ayında yapılacak olan seçimleri kazanması halinde Cumhurbaşkanlığı’nda kadın masaları kurulacağını kaydetti. Birçok alanda değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu anlatan Siber, Meclis Başkanlığı olarak Dr. Fazıl Küçük Müzesi’nin inşası için çalışmaların başladığını belirtti. Dr. Fazıl Küçük Müzesi’ni çağdaş müzecilik anlayışına göre tasarlayacaklarını anlatan Siber, restorasyon için ihaleye çıkıldığını ifade etti. İnsan kaynakları bakımından çok zengin bir ülke olduklarının altını her fırsatta çizen Siber, Ankara’da yaşayan Kıbrıslı Türk müze uzmanı Dilek Karaaziz’in de bu projede yer aldığını ve müze yapım çalışmalarında etkin rol oynayacağını söyledi.

KÜÇÜK: HAYATTAYKEN GÖRMEK İSTİYORUM
Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük de CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in kendisini ziyaret etmesinden çok memnun kaldığını ve Siber’in başarıya ulaşacağından kuşku duymadığını ifade etti. Dr. Fazıl Küçük müzesinin yapımı için bugüne kadar birçok proje üretildiğini ancak hiçbirisinde somut adımlar atılmadığını dile getiren Küçük, ilk kez Sibel Siber’in bu konuda ciddi bir adım attığını ve bundan da çok memnun olduklarını belirtti. Müze yapımı için her merciiye müracaat ettiklerini ancak kimsenin bunca zamandır kendilerini dikkate almadığından yakınan Küçük, projeye bir kadın eli değdiğini ve Sibel Siber’in katkılarıyla projenin tamamlanacağını kaydetti. Küçük, “Ben hayattayken bu müzenin açıldığını görmek ve Dr. Fazıl Küçük’ün eşyalarını oraya yerleştirmek istiyorum” diye konuştu.