Lefkoşa Türk Belediyesi’nin CTP-BG’ye mensup meclis üyeleri bugün saat 17:00’de yapılması planlanan meclis toplantısına katılmama kararı aldılar.
Katılmama gerekçelerini bir yazı ile Belediye Başkanı’na bildiren üyeler, Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan ön raporda suç olarak tanımlanan eylemlerin faillerinin aklanması veya istifasının koşul olduğunu aksi halde mevcut yapıda olumlu bir icraat gerçekleştirmenin mümkün olamayacağını belirttiler.

Sayın Cemal Bulutoğluları

Lefkoşa Türk Belediyesi

Lefkoşa

 

 

24 / 05 / 2012

 

 

İlgi: 23 Mayıs 2012 tarihli meclis toplantısı ile ilgili yazınız.

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili Sayıştay’ın 23 Mayıs 2012 tarihinde yayınlamış olduğu raporda  görüldüğü gibi mali ve idari birçok konuda suç işlendiği ve/veya işlenen bu suçlara ortak olunduğu açıkça ifade edilmektedir. Bu raporda tespit edilen suçlarla ilgili sorumlu kişilerin hukuken aklanıncaya veya istifa edinceye kadar herhangi bir çalışmanın sonuç üreteceğine inancımız yoktur.

 

Durum bu haldeyken, sorumlular ve suçlular ortadayken bizler bu suça ortak olmak istemediğimizden belediye meclis toplantısına katılmamızın bir anlamı kalmamıştır. Artık sorumluluk KKTC Hukuk Dairesi ve Polis Müdürlüğü’ndedir.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

 

 

CTP-BG Meclis Üyeleri