CTP Güzelyurt İlçesi Genişletilmiş İlçe Meclisi toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti

CTP Güzelyurt İlçesi Genişletilmiş İlçe Meclisi önceki akşam CTP Güzelyurt ilçe binasında toplandı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu da hazır bulundu.

Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, İlçe Meclisi’nin ülkenin içinde bulunduğu sorunları değerlendirmek ve bu sorunlara çözüm önerileri üretmek görevi bulunduğunu aktardı. Eraslan, erken seçim tartışmalarının da yapıldığı bugünlerde İlçe Meclisi’nin değerlendirmelerinin çok daha fazla önem arz ettiğini kaydetti. İlçe Başkanı Eraslan, erken seçim çağrıları yanıt bulmasa bile zaten Milletvekilliği Genel Seçimlerine tam tamına 18 ay, Belediye Başkanlığı seçimlerine ise 20 ay süre kaldığını, bu sürenin hiç de uzun bir zaman dilimi olmadığını hatırlattı. Eraslan, partinin var gücü ile seçime hazırlanması gerektiğini vurguladı. Eraslan, Güzelyurt İlçesi’nde birinci parti hedefiyle seçimlere hazırlanacaklarını belirterek, Cumhuriyetçi Türk Partili kadrolarda var olan bilgi ve deneyimin hiçbir partide bulunmadığını, dolayısıyla seçimden birinci parti çıkma konusunda partinin önünde hiçbir engelin olmadığını vurguladı. Eraslan, “Yeter ki hep birlikte inançla ve özveriyle çalışalım” dedi.

YORGANCIOĞLU: SİYASAL İRADEMİZ EROZYONA UĞRADI

İlçe Başkanı Eraslan’ın açılış konuşmasının ardından İlçe Meclisi’ne hitaben bir konuşma yapan Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ise UBP’nin bir an önce ülke yönetiminden gitmesi gerektiğini vurguladı. Yorgancıoğlu özetle şöyle konuştu:

“UBP ülkeyi yönetir gibi yapıyor. Toplumun tüm kesimleri sorunlar nedeniyle feryat ediyor. İnsanımızın alım gücü azalmıştır. UBP yaptığı icraatlar ile Kıbrıs Türk halkına ihanet etmektedir. Her geçen gün siyasal irademiz erozyona uğramaktadır. Tüm bu nedenlerle 2013’te yapılacak olan bir erken seçimde CTP’nin hükümete gelmesi zorunluluk arz etmektedir. Bu hedefe varmak için örgütlerimizin yoğun bir çalışma içerisinde olması gerekmektedir.”

Genel Başkanın konuşmasının ardından, Genişletilmiş İlçe Meclisi üyeleri söz alarak çeşitli konulara ilişkin görüş ve düşüncelerini aktardılar, sorular yönelttiler, eleştiri ve önerilerini dile getirdiler.