Halkına ihanet içinde olan ve başarısız icraatlarına yönelik eleştirilere tahammülü kalmayan Ulusal Birlik Partisi’nden Güner Göktuğ’un bugün yaptığı ve haddini aşan açıklama, partisinin düzeyini de açıkça göstermiştir. İnsanımızın her geçen gün artan ekonomik sıkıntılarına çözüm bulmaktan aciz olan UBP, soğuk savaş kalıntısı bir parti olduğunu son açıklaması ile de gözler önüne sermiştir.

 80’li yılların söylemi ile günümüzün gelişen demokratik ve sosyal koşullarını bile değerlendirmekten uzak olan bu partinin yöneticilerinden Sn Güner Göktuğ, partilileri kurultay hesabı ile birbirini sırtından vururken, hangi yüzle CTP’ye saldırmaya cesaret edebilir ki. UBP’nin nasıl bir parti olduğu; demokrasiden, halkın sorunlarına çözüm üreten bir anlayıştan ne derece uzak olduğu, çatışmacı ve halkın değil kendilerinin derdi için yanıp tutuştuğu ortadadır. UBP bundan sonra hayatını Kıbrıs Türk siyasi tarihinin kara lekesi olarak sürdürecektir. Sayın Göktuğ’un hayal ürünü değerlendirmeleri ile kaybedecek zamanımız yoktur. Ancak bu açıklama, UBP’nin nasıl bir parti olduğunun, gelişmeden uzak, savaş çığırtkanı, çatışmacı tavrının bir kez daha ortaya çıkmasına da vesile olmuştur.

Ne söylediğini bilmeyen, CTP’nin eleştirilerine cevap vermek yerine korku ve endişe ile savrulan UBP yöneticileri, son nefeslerini veren partileri için son çırpınışlarını yaşamaktadırlar. Üstelik bu süreci yaşarken ve ülkenin gerçekleri ortada dururken tüm bu olanlar için partimizi suçlaması aymazlıktan öte hayret vericidir. UBP hakkındaki haberleri partimiz değil gazeteciler üretmektedir.

Borcunu ödeyemeyen vatandaşların çıkmazlara girip canına kıyması CTP’nin uydurması değildir, hala daha eğitime başlayamayan okullarda öğrenci ve velilerin birlikte eylem yapması da CTP’nin uydurması değildir, üretici birliklerine verdiğiniz sözden cayıp, klasik oyalama taktiklerinizle vaatlerde bulunmanız da CTP’nin yaydığı bir haber değildir. Kapanan binlerce işyeri haberlerini de CTP üretmemiştir. Ayrıcalıklıların milyarlarca liralık elektrik faturalarını tahsil etmeyip, yaşlı ve çalışamaz durumda olan insanların elektriğini acımasızca kesen de CTP değildir. Kurultay aşkına istihdam ve vatandaşlık dağıtan da asla CTP olamaz, insanları işleriyle, ekmekleriyle tehdit eden de biz değiliz.

Tüm bu saydıklarımı on yıllar boyunca kimin yaptığı çok iyi bilinmektedir. Parmağınızın arkasında saklanacak haliniz kalmamıştır. Mızrak artık çuvala sığmamaktadır. Evet, Kıbrıs Türk halkına çok büyük bir ihanet içindesiniz. Ya bunu erdem gösterip, kabul eder çeker gidersiniz ya da artık yalanlarınıza karnı doyan bu halk sizi sandığa gömmeyi de bilir.

 

Asım Akansoy

CTP-BG Genel Sekreteri