Ülkede taş taş üstünde bırakmamaya kararlı görünen UBP, her adımında çok ciddi sorunlar yaratmaya devam ediyor.

Adeta bir sorun makinesi gibi hareket eden hükümet, halkımızı doğrudan ilgilendiren her konuyu içinden çıkılmaz hale getirmektedir. Bunun son örneği, trafik ve yol güvenliğinde büyük önemi bulunan sabit kameralı hız tespit radarlarında yaşanmaktadır.

Hükümet sabit radarlar nedeni ile fonda toplanan 10 milyon TL’yi aşkın bir kaynak olmasına ve yasada  ‘bu kaynak yol güvenliği dışında kullanılamaz’  hükmü olmasına rağmen, kameraların Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na olan elektrik borçlarını ödemeyerek, Lefkoşa’daki sabit kameraların elektriklerinin kesilmesine ve işlevsiz kalmasına neden olmuştur. Yine aynı UBP hükümeti kendi döneminde sipariş ettiği ve ülkemize gelip monte edilen 7 adet sabit kameranın parasını da ödememiştir. Bundan dolayı da ithal edilen ve antrepoda bekleyen araçlara monte edilecek seyyar kameralar, ilgili firma tarafından gönderilmemektedir. Bu nedenle trafikte kullanılacak araçların kullanılması da engellenmektedir.

Fonda toplanan 10 milyon TL’yi aşkın para, yasaya rağmen kurultay hesapları yapılarak istihdamlarda mı kullanılmıştır? Bunu halkımızın bilmeye hakkı vardır. UBP’nin yasaya rağmen fon kaynaklarını başka amaçlar için kullanma yetkisi olmadığı gibi, kameraların paralarını ödemeyerek halkımızla ilgili olumsuz bir izlenim yaratmaya da hakkı yoktur.

Belirtmek isterim ki partimizin yeni iktidar döneminde UBP yönetiminden, işledikleri suçların ve halkımızın itibarını zedeleyen her konunun teker teker hesabı sorulacaktır.

 

Özkan Yorgancıoğlu

Genel Başkan