CTP-BG Ağrıdağ ve Boğaz Ocak Örgütlerinin ortak örgüt lokali dün düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa, CTP-BG Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, MYK Üyesi Ahmet Barçın, Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Girne Milletvekilleri Ömer Kalyoncu, Salih İzbul ve Abbas Sınay, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Boğaz-Ağırdağ Ocak yöneticileri ve ocağa bağlı parti üyeleri katıldı.

CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, açılışta yaptığı konuşmada ülke insanının siyasetten soğumasına neden olarak UBP ve onun icraatlarını gösterdi. Bazı kesimlerin bilinçli bir şekilde UBP ile CTP’yi aynı göstermeye çalışmakta olduğunu söyleyen Eminağa, bunun kabul edilebilir bir yanı olmadığının altını çizdi. Ülkedeki tüm kesimlerin, UBP ve CTP arasındaki farkı yaşayarak öğrenmekte olduğunu vurgulayan Eminağa, “CTP tek alternatif siyasi kurumdur” dedi. Eminağa, Girne İlçesi’ne bağlı köy ve bucaklarda son dönemlerde açılışını yaptıkları ocak örgüt binası sayılarının her gün arttığını belirtirken bunun ülkedeki tüm olumsuzluklara rağmen umudun göstergesi olduğunu belirtti.

YORGANCIOĞLU: UBP ÜLKEMİZE İHANET EDİYOR

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu konuşmasına, Ağrıdağ-Boğaz Ocak Örgütleri lokalinin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. Açılan örgüt lokali sayesinde bölgede bulunan partililerin sürekli bir araya gelecekleri bir mekanın oluşmasının önemli olduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, ülkedeki tüm kesimlerin Kıbrıs Türkünün tüm toplumsal değerlerini ve olgularını yerle bir edercesine icraatlar üreten UBP’nin ülkeye ve Kıbrıs Türküne ihanet ettiğini söyledi.

UBP’nin ülkemize ve Kıbrıs Türküne karşı yaptığı bu ihaneti ortadan kaldırmanın CTP’nin başlıca görevi ve Kıbrıs Türküne karşı sorumluluğu olduğunu ifade eden Yorgancıoğlu, “Bu ihaneti ortadan kaldırmanın tek yolu UBP’nin iktidardan gitmesidir” dedi. CTP’nin toplumun umudu olduğunu ve olmaya devam edeceğinin altını çizen Yorgancıoğlu, bundan sonraki süreçte hep beraber el birliği ve dayanışma ile yola devam edileceğini söyledi. Konuşmaların ardından Boğaz-Ağırdağ Örgüt Lokali açılışı yapılarak, kokteyl düzenlendi.