CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi, Lefkoşa’ya bağlı yerleşim yerlerindeki örgütlenme faaliyetlerine hızla devam ediyor…

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi, Lefkoşa’ya bağlı yerleşim yerlerindeki örgütlenme faaliyetlerine hızla devam ediyor…

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi, ilçeye bağlı yerleşim birimlerindeki örgütlenme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Mut ve yönetim kurulu üyeleri 3 Şubat Salı gün Düzova ve Kalavaç, 4 Şubat Çarşamba günü ise Meriç ve Kırıkkale köylerini ziyaret ederek Ocak örgütleri kurdular, var olan örgütlerde yeni yönetimi seçtiler.

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi heyeti, gittikleri tüm yerleşim birimlerinde bir araya geldikleri gençlerle çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundular.

3 Şubat Salı günü ilk ziyaret edilen yerleşim yeri Düzova oldu. Düzova’da kurulan CTP Gençlik Örgütü Düzova Ocak Örgütü Başkanlığına Fatma Özbeyli geldi. Ocak Sekreterliği görevini Hüseyin Akyüce, saymanlık görevini ise Necati Çiftçioğlu üstlendi.

Salı günkü ikinci ziyaret Kalavaç köyüne yapıldı. Burada da kurulan Ocak Örgütü’nün Başkanlığına Mustafa Keleş gelirken, Osman Keleş Sekreter, Aytaç Davulcu ise Sayman oldu.

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi 4 Şubat Çarşamba günü ise Meriç ve Kırıkkale köylerine giderek buradaki gençlerle sohbet etti ve örgüt çalışmaları gerçekleştirdi. İlk ziyaret edilen Meriç’te ocak yönetimi için seçim gerçekleştirildi. Seçim sonucunda CTP Gençlik Örgütü Meriç Ocağı Başkanlığı’na Kenan Gümüşören getirildi. Sekreter Kozal Depreli, sayman Beyahattin Yorgancı, faal üyeler ise Serdar Adasu ve Uğraş Göymen oldu.

CTP Gençlik Örgütü Kırıkkale Ocağı da 4 Şubat Çarşamba gün, CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin ziyareti çerçevesinde oluşturuldu ve yönetimi seçildi. Seçimler sonucunda CTP Gençlik Örgütü Kırıkkale Ocağı Başkanlığı’na İrfan Aktunç getirilirken, İsmail Karagöz Sekreter, Vicdan Hüdaverdioğlu da Sekreter oldu.