Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin 27 Aralık Cumartesi günü saat 19:00’da Hidden Garden’da gerçekleştireceği 38. Kuruluş yıldönümü resepsiyonu için CTP Gençlik Örgütü de hazırlıklarını tamamladı.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin 27 Aralık Cumartesi günü saat 19:00’da Hidden Garden’da gerçekleştireceği 38. Kuruluş yıldönümü resepsiyonu için CTP Gençlik Örgütü de hazırlıklarını tamamladı. Örgütlü mücadeleye inanan ve Kıbrıs Türk Halkının yaşadığı en kritik günlerde sürece kazandırdığı dinamizm ile dikkat çeken gençler, bu dönemde yine süreci sahiplenecekleri sözünü vererek 27 Aralık gecesine yeni bir dönemin başlangıcı olarak damga vurmaya hazırlanıyor.

1994 yılında çalışmalarına bir komite ile başlayan, 1998 yılında CTP Gençlik Kolları adı ile ilk kurultayını gerçekleştiren CTP’li gençler, 2005 yılından beridir CTP Gençlik Örgütü adı altında kurumsal temelleri çok daha sağlam, örgütlü mücadeleye her zamankinden daha fazla inanan bir yapı ile yolunu yürümeye devam ediyor.

Birlik Mücadele Dayanışma sloganını kendilerine şiar edinen ve bu dönemde “Bizim Çözüme Çözümün Gençliğe İhtiyacı Var” sloganı ile süreci sahiplenen CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Erbay Akansoy şunları kaydetti:

“Kıbrıs’ta gençliğin rolünü kavrayabilmek için tarihi iyi incelemek gerekmektedir. Çünkü bu yapıldığı zaman görülecektir ki; halkımızın yaşadığı en büyük dönüşümlerin ateşleyici unsuru gençler olmuştur. CTP’li gençlerinse bu anlamda çok daha özel bir yeri bulunmaktadır. CTP’li gençler özeldir çünkü en kritik dönemlerde, şartlar ne olursa olsun, dışarıdan gelen baskılar ne kadar yoğun olursa olsun her zaman örgütlü bir şekilde mücadeleye katkı koymuşlardır. Bütün bunlar bir tesadüfü değil bir geleneği bizlere anlatmaktadır. O gelenek de CTP’nin 38 yıldır barış yolunda ortaya koyduğu onurlu mücadele geleneğidir. Onun içindir ki; bu gelenekten gelen CTP’li gençler bugün yaşanmakta olan süreci ateşlemede de yine en önde olacaktır. Yine kendi dinamizmlerini halkımızın gücü ile yoğurarak tarihe damgalarını vuracaklardır. Bu bilinçle biz CTP’ye gönül vermiş, barış yolunda yüreğini ortaya koymuş, sürecin getirdiği bütün zorlukları ve sıkıntıları örgütlü mücadele kültürü ile aşma becerisini göstermiş olan genç yoldaşlarımızı partimizin 38. kuruluş yıldönümüne davet ediyoruz.

CTP Gençlik Örtügü