Bireysel olarak, kadınlar olarak, örgütsel olarak problemlerden öğrenerek gelişmeyi,olgunlaşmayı, anlamayı, hayatı derinlemesine keşfetmeyi, hayatla bir olmayı CTP’de öğrendik

 Bireysel olarak, kadınlar olarak, örgütsel olarak problemlerden öğrenerek gelişmeyi,olgunlaşmayı, anlamayı, hayatı derinlemesine keşfetmeyi, hayatla bir olmayı CTP’de öğrendik…Birbirimizden öğrendik….Bu birlikteliği önemsiyoruz….CTP ‘yi önemsiyoruz….

 

İnsan bu hayatta önce ailesi ile vardır. Ailemiz saydığımız CTP-BG Ailesinin 38. kuruluş yıldönümünü kadınlar olarak coşkuyla selamlıyoruz.

            Kadın, erkek, genç, yetişkin; hayatımızda yaptığımız en büyük seçimlerden birisi CTP’li olmak….Bu seçimle hayatımız; yeni bir maceraya, heyecana, enerjiye, ilerleme ve dönüşüm fırsatına akmaktadır.      

Kadınlar olarak; kadınlar için siyasetin tabu ve yasak  olduğu zamanlardan beri tüm kapasitemizi özgürce  kullanabilmek ve hayattaki seçimlerimizi özgürce yapabilme ve sonuçlarının da sorumluluğunu alabileceğimiz bir yaşam özlemimiz için CTP‘nin önemini kavramış ve CTP de yerimizi almış bulunuyoruz. Bu gün için kadın erkek eşitliğinin sağlanması için  alınan her kararda, her kazanımda imzamız vardır. İzimiz vardır. Bundan gurur duyuyoruz.

Bizler, gelişmek ve toplumumuzun gelişimine eşit sorumluluklarla katılmak ve gelişmenin sonuçlarından da eşit olarak yararlanmak istiyoruz. Bunun demokrasi ve barış ortamında en yaygın anlamda mümkün olacağının ve barış ve demokrasiye varmada kadınlarının katkı ve öneminin farkındayız ve bu süreçte CTP‘nin işlevinin de bir o kadar farkındayız. Bu nedenle kadınlar olmazsa CTP…. CTPolmazsa; eşitlik, demokrasi, gelişme, çözüm ve barış olmaz diyoruz

                        CTP bizim için bir hayat okuludur…. Bu mucizevi okulda,  problemleri engel değil, öğrenme ve olgunlaşma için bir fırsat olarak değerlendirmeyi öğrendik. Bireysel olarak, kadınlar olarak, örgütsel olarak problemlerden öğrenerek gelişmeyi,olgunlaşmayı, anlamayı, hayatı derinlemesine keşfetmeyi, hayatla bir olmayı CTP’de öğrendik…Birbirimizden öğrendik….Bu birlikteliği önemsiyoruz….CTP ‘yi önemsiyoruz…. Biliyoruz ki  Biz olmazsak CTP olmaz…CTP olmazsa biz olmayız.

 Bu gün yeni bir gün…Yeni bir ben .. Yeni bir biz  ve Yeni bir CTP var…Bugün önümüzde sınırsız görünen olasılıklarla hayatı yeniden kurgulamaya devam kararlığındayız…

Hata yapmaktan, risk almaktan korkmuyoruz….Gerçek seçeneklerin farkında olarak, bilinçli bir şekilde aldığımız kararların bizi özgür yaptığının bilinciyle… içimizde sınırsız bir enerji var…Bu enerji bizi başarıya ulaştıracaktır… ..Kendimize güvenimiz tam…CTP-BG olarak birlikte yaratığımız sinerjiye inancımız sonsuz….

İnsanın yaşamının temel amacı yarına kalmakmış ..Yarına kalmak için önce varolmak sonra gelişmek ve uzlaşmak gerek…Biliyoruz ki bütün bunlar CTP olmasa olmaz…EVET CTP olarak varız, var ediyoruz…..gelişiyoruz geliştiriyoruz ……uzlaşıyoruz uzlaştırıyoruz….. yaşamı kucaklıyoruz…Kıbrıs’ımızı kucaklıyoruz….evreni kucaklıyoruz….  27 ARALIK CUMARTESİ SAAT 19.00  HİDDEN GARDEN’ DA gerçekleştireceğimiz 38. yıl birlik mücadele dayanışma resepsiyonuna katılarak yaşam enerjimizi yarınlara aktarmanızda sinerji yaratmanızı arzu ediyoruz.

 

 

 

 

Emel Kişi

CTP-BG Kadın Kolu Başkanı