CTP Girne’de: Güçlerimizi birleştireceğiz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler Girne İlçesi, dün akşam ilçe binasında Girne ilçesine bağlı tüm belediye başkan adayları ve meclis üyesi adaylarıyla yerel yönetim vizyonu gündemiyle toplandı. CTP Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, yerel seçime yönelik CTP Girne İlçesi’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Eminağa, Girne ilçesinde göreve gelecek tüm belediye başkanlarının birbirleriyle işbirliği yapıp güçlerini birleştireceğini söyledi.

Ardından sözü CTP-BG Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Yerel Yönetimler Sekreteri Hakan Kuntay aldı. Kuntay, adaylara CTP-BG’yi temsil ettikleri için önce teşekkür etti ve seçimde başarılar diledi.

KUNTAY: DAHA FAZLA HİZMET
CTP-BG Yerel Yönetimler Sekreteri Hakan Kuntay, CTP’nin yerel yönetimler bağlamında bugüne kadar ortaya koyduğu başarı çıtasını 29 Haziran’da gerçekleşecek yerel seçim ile daha yukarıya çıkarma ve halka daha fazla hizmet götürme çabasında olduklarını söyledi. Kuntay, CTP’nin her konuda olduğu gibi yerel yönetim vizyonunun merkezinde de ‘önce insan’ olduğunu, yerel yönetimlerde edinilen tecrübeyi hizmete dönüştürme hedefi ile hareket edileceğini belirtti.

YILDIZLI BELEDİYECİLİK HERKESİN HAKKI
Hakan Kuntay, yerel yönetim vizyonunun içerisinde katılımcılık, sosyal belediyeciliğe olan inanç, gelecek adına yapılan yatırımlar ve sağlıklı kentlerin yaratılması konusunda hedeflerin geçmişten geldiğini belirtti. Bu hizmetleri tüm kentlerde yaşam süren insanların alma hakkı olduğuna vurgu yapan Kuntay’ın gerçekleştirdiği sunumun ardından adayların soruları cevaplandırılarak toplantı son buldu.