İskele’nin adayı: Kültürümüze sahip çıkacağız!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı dün İskele’ye bağlı Boğaziçi köyünü ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinledi. Bozkırlı ve ekibi CTP’nin unutulmaz isimlerinden Rezvan Usta adıyla bilinen Rezvan Salih Konti’yi de ziyaret etti. Konti’yi ziyaret edip bir süre sohbet eden Bozkırlı ve ekibi ardından merhum Savaş Solmazcan’ın eşi Sevim Solmazcan’ı da ziyaret etti.

Bozkırlı beraberindeki belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte düzenlediği ziyarette düğün salonu yaptırılacağının sözünü verdi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bozkırlı ve belediye meclis üyesi adayları uzun süre vatandaşlarla sohbet etti ve bölge halkının sorunlarını dinledi. İskele’de göreve gelmesi halinde hayata geçireceği projelerden söz eden Bilen Sayılı Bozkırlı, su sorununa da değindi. Vatandaşlar da Bozkırlı’nın tek kadın aday olmasından dolayı ayrıcalıklı olduğunu belirttiler ve Bozkırlı’nın seçimi kazanarak bir ilki hayata geçireceğini ifade ettiler. Vatandaşların ilgisine minnettar kalan Bozkırlı da “Yıldızlı Belediyeciliğin” İskele’ye taşınacağı sözünü verdi.

BOZKIRLI: HAVASIYLA SUYUYLA SAĞLIKLI BİR İSKELE İÇİN…
Bozkırlı’ya sorunlarını anlatan Boğaziçi köylüleri, köydeki en büyük sıkıntının düğün salonu olduğunu dile getirdiler. Bu talebi değerlendiren Bozkırlı da geleneksek köy düğünlerinin yapılacağı bir köy meydanı düzenlemesinin hayata geçirileceği sözünü verdi ve Kıbrıs kültürüne sahip çıkacaklarını kaydetti. Kültürel zenginlerin korunmasının en önemli görevlerinden birisi olduğunun altını çizen Bilen Sayılı Bozkırlı, köyde yoğun bir su sıkıntısı yaşandığına da vurgu yaptı. Bu sorunun en kısa sürede ele alınıp giderileceğini belirten Bozkırlı İskele’nin havasıyla, suyuyla ve tüm doğal kaynaklarıyla sağlıklı yaşanabilir bir kent haline geleceğini kaydetti.

REZVAN KONTİ UNUTULMADI
Boğaziçi köyünde vatandaşların sorunlarını dinleyen CTP-BG İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı ve beraberindeki belediye meclis üyesi adayları, CTP-BG’nin unutulmaz isimlerinden Rezvan Usta adıyla bilinen Rezvan Salih Konti’yi de ziyaret etti. Konti’yi ziyaret edip bir süre sohbet eden Bozkırlı ve ekibi ardından merhum Savaş Solmazcan’ın eşi Sevim Solmazcan’ı da ziyaret etti.