CTP-BG, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunlar nedeniyle başlattığı eylemlere dün akşam Kaymaklı’da devam ederek LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı ve UBP Hükümeti’ni istifaya çağırdı.

Kaymaklı Çemberi’nde düzenlenen eyleme, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, Lefkoşa İlçe Başkanı Mehmet Ceylanlı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Lefkoşa Milletvekilleri, Gençlik Örgütü yöneticileri ve çok sayıda sempatizan katıldı. “Lefkoşa sahipsiz değil, biz varız”, “UBP, Cemal beraber istifa”, “Süpüre süpüre Cemal, İrsen zibile” gibi sloganların atıldığı eyleme yoldan geçen çok sayıda araç da korna çalarak destek belirtti.

PERŞEMBE BAŞBAKANLIKTA BULUŞULACAK

Lefkoşa halkının UBP’nin aciz belediyecilik yönetimine layık olmadığını belirten eylemciler, yaşananlardan ve gidişattan memnun olmayan herkesi 22 Kasım Perşembe akşamı Başbakanlık kavşağında yapılacak eyleme katılarak Lefkoşa’ya sahip çıkmaya davet etti.

Düzenlenen eylemlere, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin önünü açmak için istifa eden CTP-BG’li Belediye Meclis Üyeleri; Önal Aktolga, Alev Şensoy, Gülseren Şaşker, Ahmet Bağzıbağlı, Şadan Karşılı, Ayşen Çetinsoy ve Tamer Zaim de katıldı.